Home » Bez kategorii » WYCIECZKA DO WIOSKI MIKOŁAJA

przynieś nam prezenty,
pod choinkę włóż,
bo święta tuż tuż…”

W czwartek 12.12.2019r. ze słowami tej piosenki na ustach, grupa 0 „E”
wybrała się w podróż do wioski Świętego Mikołaja. Na miejscu powitała nas
Śnieżynka, która miała przygotowane dla nas zadania. By móc spotkać się sam na sam z tym co ma długą brodę i wielki brzuch, przedszkolaki musiały
narysować list do Świętego Mikołaja. Każdy starał się jak najbardziej. Wszyscy w wielkim skupieniu rysowali wymarzone prezenty. I nagle zauważyliśmy, że ktoś w czerwonej czapce zagląda do okienek chatki. Tak, tak to był Święty Mikołaj. Dzieci przywitały go okrzykami, a potem każdy mógł usiąść obok Mikołaja, porozmawiać i wręczyć mu list. Tego dnia nie zabrakło jeszcze innych atrakcji – malowaliśmy szyszki i sowicie posypywaliśmy brokatem, podziwialiśmy renifery, które już niebawem znów wyruszą w daleką podróż po całym świecie, by wspólnie z Mikołajem zostawić grzecznym dzieciom prezent pod choinką. Na koniec dzieci przejechały się świąteczną ciuchcią. Do przedszkola wracaliśmy w radosnych nastrojach, ciesząc się, że już niedługo święta i znów prezenty. To był dzień pełen wrażeń i niesamowitych przeżyć.