Home » Bez kategorii » RODZICE CZYTAJĄ PRZEDSZKOLAKOM

RODZICE CZYTAJĄ PRZEDSZKOLAKOM

Tym razem odwiedził nas tata Gabrysia. Pan Jarek przyniósł ze sobą książkę pt: „Baśnie znane i nieznane” H.Ch. Andersena, która zachwyciła nas wszystkich… . Bajka, którą wybrał nasz gość była bardzo pouczająca. „Ojciec ma zawsze rację”, to historia o koniu, którego gospodarz zamienił na krowę, którą zamienił na owcę, którą zamienił na gęś, którą zamienił na kurę, a na końcu kurę zamienił na worek zgniłych jabłek. Niektórym by się zdawało, że gospodarzowi za te zamiany oberwie się od żony, ale wręcz przeciwnie.
Opowieść kończy się zdaniem jak większość bajek- „staruszkowie w swojej
chatce żyli długo i bardzo szczęśliwie”. Dzieciom tak się spodobała ta bajka,
że poprosiły tatę Gabrysia o następną.
Tacie Gabrysia – panu Jarkowi – bardzo dziękujemy nie tylko za odwiedzenie naszych przedszkolaków, ale także za miłe słowa, które wpisał do naszej kroniki – „MAŁY MIŚ- CZYTAJĄCE PRZEDSZKOLAKI”. Jeszcze raz
dziękujemy i zapraszamy!