Home » 2024 » kwiecień » 12

Daily Archives: 12 kwietnia 2024

Przedszkolne obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu

10 kwietnia obchodziliśmy w oddziałach przedszkolnych Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Na znak solidarności, jedności, akceptacji i zrozumienia, przedszkolaki założyły ubrania w kolorze niebieskim – kolorze nadziei. Celem Światowego Dnia Świadomości Autyzmu jest podnoszenie wiedzy na temat tego zaburzenia. Tematykę dnia przybliżył dzieciom filmik o autyzmie, z którego dzieci miały okazję dowiedzieć się trochę więcej o tym , jak być empatycznym wobec naszych przyjaciół z autyzmem. Przedszkolaki z grupy 0 d dodatkowo recytowały wierszyki przybliżające tematykę tego dnia. Przedszkolaki ze wszystkich grup wzięły udział w konkursie plastycznym pt: „Autyzm widziany oczami dziecka”. Pomimo, iż temat był trudny, to dzieci świetnie sobie z nim poradziły. Powstało wiele pięknych prac plastycznych zgodnych z tematem konkursu. Wielu przedszkolaków zostało nagrodzonych. Na koniec wszyscy razem zaśpiewali piosenkę „Każdy z nas jest inny”, bo to właśnie różnorodność sprawia , że świat jest tak interesujący.