Home » Bez kategorii » PRZEDSZKOLNE MIKOŁAJKI

PRZEDSZKOLNE MIKOŁAJKI

Święty Mikołaj – postać starszego mężczyzny z białą brodą ubranego w czerwony strój, który wedle różnych legend i baśni w okresie świąt Bożego Narodzenia rozwozi dzieciom prezenty saniami
ciągniętymi przez zaprzęg reniferów. Według różnych wersji zamieszkuje wraz z grupą elfów Laponię lub biegun północny.

Dzień Świętego Mikołaja – MIKOŁAJKI – to dla dzieci jeden z najbardziej
oczekiwanych przez nich dni. W dniu 6 grudnia nasi najmłodsi wyglądali jak małe mikołajki, elfy, reniferki ,…
Dzieci ubrane były wyjątkowo – po prostu czerwono i ,,mikołajkowo”. Od rana w grupach przedszkolnych panował gwar i radość, dzieci z wielką niecierpliwością oczekiwały na przyjście niezwykłego gościa – Św.Mikołaja ! Oczywiście zjawił się. Był bardzo zajęty, ale zdążył zostawić paczki dla każdego dziecka.

Również z tej okazji dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w warsztatach przeprowadzonych przez panie z firmy CUKIER – LUKIER.
Celem było poznanie tajników produkcji cukierków i lizaków. Po zapoznaniu się z procesem produkcji słodkości przedszkolaki własnoręcznie wykonały olbrzymie i kolorowe lizaki. Na pożegnanie otrzymały od prowadzących pań torebeczki słodziutkich cukierków. Zajęcia  spełniły oczekiwania dzieci. Prowadzące zajęcia stworzyła miłą, przyjemną atmosferę . Dzieci określiły warsztaty jako bardzo ciekawe,
chętnie wzięłyby udział w kolejnych.
Oczekiwane cały rok Mikołajki minęły w bardzo miłej atmosferze i przyniosły naszym dzieciom wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków, a niektórzy z nich już od jutra nie będą mogli doczekać się kolejnej wizyty Świętego Mikołaja.