Home » Bez kategorii » Bezpieczne wakacje

Bezpieczne wakacje

W poniedziałek 17.06.2019r. gościliśmy Panią Annę Biziorek st. sierżant z Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej, która przypomniała dzieciom zasady bezpiecznego zachowania się podczas wakacji. Dzieci z oddziałów przedszkolnych dowiedziały się jak bezpieczne spędzać czas podczas wypoczynku letniego, na co zwrócić szczególną uwagę, jak się zachować w trakcie wypadków i pod jakie numery alarmowe należy dzwonić w razie zagrożenia życia lub zdrowia. Pani policjantka przestrzegała również dzieci przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk, rozpalaniem ognisk, organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach. Priorytetem spotkania było przypomnienie dzieciom podstawowych zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą, czy na drodze, uwrażliwienie na różne niebezpieczeństwa  oraz kształtowanie wyobraźni i myślenia przyczynowo-skutkowego.