Home » 2024 » marzec » 22

Daily Archives: 22 marca 2024

Pierwszy Dzień Wiosny i Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca 2024r. obchodziliśmy pierwszy dzień kalendarzowej Wiosny oraz Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, znanym również  jako ,, Dzień Kolorowej Skarpety”. Pierwszy Dzień Wiosny był  okazją do wspólnego  świętowania tej upragnionej pory roku. W tym dniu wszyscy bawili się doskonale. Przedszkolaki rozwiązywały wiosenne zadania: oglądały filmy edukacyjne, śpiewały piosenki  oraz wykonały Marzanny. Jednak największą atrakcją  dla przedszkolaków był spacer po najbliższej okolicy w poszukiwaniu zwiastunów wiosny . Dzieci wyruszyły barwnym korowodem, trzymając w rękach wiosenne symbole. Podczas spaceru bacznie obserwowały piękno budzącej się do życia przyrody, wypatrywały pąków na drzewach, pierwszych kwiatów i przylatujących ptaków. Tego dnia  przedszkolaki jak i nauczycielki naszego przedszkola założyły kolorowe skarpetki ,, nie do pary” jako wyraz solidarności z osobami z dodatkowym  21 chromosomem.  Dzieci uczestniczyły w różnych aktywnościach mających na celu uwrażliwienie  i zwiększenie świadomości  społecznej na tolerancję i szacunek dla osób z Zespołem Downa. Każde dziecko w tym dniu kolorowało i ozdabiało skarpetki według własnego pomysłu,  które następnie zostały wywieszone na szkolnym korytarzu.