Home » 2019 » grudzień » 01

Daily Archives: 1 grudnia 2019

SPOTKANIE Z ŻOŁNIERZEM W RAMACH WSDZ

Dnia 27.11.2019 r. przedszkolaków z grupy 0 „B” odwiedził tata Aleksandra Krasuckiego- pan Paweł. W ramach realizacji projektu  z doradztwa zawodowego „Pasje i zawody naszych rodziców” pan Paweł  opowiedział przedszkolakom o swoim zawodzie, jakim jest zawód żołnierza. Dzieci mogły zapoznać się z umundurowaniem noszonym na co dzień podczas ćwiczeń na strzelnicy oraz z wyglądem beretu noszonego ze strojem galowym podczas wszelkich ważnych uroczystości państwowych. Ponadto dzieci miały okazję przymierzyć kamizelkę, hełm żołnierski oraz maskę gazową. Pan Paweł opowiedział  o dyscyplinie, zasadach i wykonywaniu rozkazów dowódcy oraz o konsekwencjach nieposłuszeństwa. Podkreślił również fakt, iż bez zdobywania wiedzy i systematycznej nauki niewiele w życiu można osiągnąć. Dlatego jako żołnierz codziennie rano rozpoczyna swój dzień od 40 minutowych zajęć rozruchowych, a następnie ćwiczeń na strzelnicy, które wymagają koncentracji uwagi oraz zachowania szczególnych środków bezpieczeństwa.

Dzieci były zachwycone spotkaniem z żołnierzem, który jest silnym i odważnym człowiekiem dbającym o bezpieczeństwo wszystkich ludzi.

Dziękujemy serdecznie panu Pawłowi Krasuckiemu za spotkanie i opowiedzenie o swoim zawodzie z wielką pasją i zaangażowaniem.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Owieczka Czwóreczka i Kubuś Puchatek

25 listopada przedszkolaki pojawiły się w szkolnej bibliotece. Tutaj powitała ich Owieczka Czwóreczka i Kubuś Puchatek. Zaproszeni rodzice: p.Arleta Fiszka – Borzyszkowska, p.Żaneta Wietrzyk, p.Katarzyna Brus, p.Sylwia Małek – przeczytały bajkę rymowankę autorstwa p. Katarzyny Szymańskiej   ,,Owieczka Czwóreczka i Kubuś Puchatek”. Krystian Nowak i Alan Golan z klasy 4A zaprezentowali historię pluszowego misia. Wszystkie dzieci poznały przyjaciół Kubusia Puchatka odgadując zagadki i układając puzzle. Oglądały także misiowe książeczki, które mogą wypożyczyć ze szkolnej biblioteki. Na zakończenie spotkania nie zabrakło również słodkiej nagrody – niespodzianki dla przedszkolaków.

Oprac. G. Iwanek i M. Olech

LAUREACI KONKURSU RECYTATORSKIEGO

Dnia 25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia, z tej okazji w Miejsko – Gminnej  Bibliotece Publicznej  im. Zbigniewa Herberta odbył się konkurs recytatorski pt. „Oto miś – Pluszowy miś”. Uczniowie oddziałów przedszkolnych godnie reprezentowali naszą szkołę i odnieśli niemały sukces !!!

1 miejsce  – Słowik Katarzyna 0 „A”

2 miejsce  – Leon Steć 0 „D”

wyróżnienia:

Natalia Sokołowska 0 „E”

Paweł Siegieda 0 „B”

Marcel Krasucki 0 „C”

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.