Home » 2019 » grudzień » 04

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

,,Mam prawo żyć
Mam prawo być sobą
Czuć się bezpiecznie, wolną być osobą.
Mam prawo kochać i kochanym być
Nie można mnie krzywdzić, poniżać i bić’’.

Dnia 20 grudnia obchodziliśmy Dzień Praw Dziecka. Tego dnia dzieci
obejrzały film na temat Konwencji Praw Dziecka i opowiadały jakie mają
prawa. Dowiedziały się, że mają m.in. prawo do miłości, szacunku i
zrozumienia. Po czym wykonały piękne prace plastyczne dotyczące swoich
praw. Przy temacie praw dziecka udało nam się ustalić, że dzieci mają nie tylko prawa, ale także obowiązki. Na zakończenie dzieci wspólnie zaśpiewały piosenkę pt ,, Prawa dziecka”.

MOJA PASJA I MARZENIE- spotkanie w ramach realizacji WSDZ

Dnia 3.12.2019 r. grupę 0 „B” odwiedził tata Martynki – Pan Damian Bochra. Pan Damian opowiedział o swojej wielkiej życiowej pasji oraz o tym, że warto marzyć i dążyć do realizacji swoich marzeń. Tata Martynki pokazał dzieciom piękny samochód, który skonstruował samodzielnie od podstaw i tym samym spełnił swoje marzenie. Nie było to łatwe przedsięwzięcie, ale cierpliwość, upór i chęć realizacji swojej pasji sprawiły, że Pan Damian może być dzisiaj dumny z siebie, ze swojej wiedzy i mądrości życiowej.
Na zakończenie spotkania tata Martynki przeczytał dzieciom bajkę, której morał brzmiał:
„Warto się uczyć, aby osiągnąć w życiu wiele i móc zrealizować swoje marzenia”.

Dziękujemy panu Damianowi Bochra za przybliżenie dzieciom swojej pasji oraz za piękną prezentacje swoich marzeń.

Dnia 25 listopada 2019 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych obchodziły

Święto Pluszowego Misia. W ramach realizacji zadań z projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” dzieci stworzyły Misiowy Kodeks Praktyk

Czytelniczych oraz uczestniczyły w spotkaniu online z Misiową Mamą oraz

wujkiem Maćkiem. Poznały historię powstania pluszowego misia, układały

misiowe puzzle, oglądały bajki „Miś Coralgol” i „ Miś Uszatek” oraz wykonały piękne prace plastyczne.

Radości nie było końca, bo kto jak kto, ale Miś Pluszowy jest najlepszym

przyjacielem naszych przedszkolaków.