Home » Bez kategorii » SPOTKANIE Z ŻOŁNIERZEM W RAMACH WSDZ

SPOTKANIE Z ŻOŁNIERZEM W RAMACH WSDZ

Dnia 27.11.2019 r. przedszkolaków z grupy 0 „B” odwiedził tata Aleksandra Krasuckiego- pan Paweł. W ramach realizacji projektu  z doradztwa zawodowego „Pasje i zawody naszych rodziców” pan Paweł  opowiedział przedszkolakom o swoim zawodzie, jakim jest zawód żołnierza. Dzieci mogły zapoznać się z umundurowaniem noszonym na co dzień podczas ćwiczeń na strzelnicy oraz z wyglądem beretu noszonego ze strojem galowym podczas wszelkich ważnych uroczystości państwowych. Ponadto dzieci miały okazję przymierzyć kamizelkę, hełm żołnierski oraz maskę gazową. Pan Paweł opowiedział  o dyscyplinie, zasadach i wykonywaniu rozkazów dowódcy oraz o konsekwencjach nieposłuszeństwa. Podkreślił również fakt, iż bez zdobywania wiedzy i systematycznej nauki niewiele w życiu można osiągnąć. Dlatego jako żołnierz codziennie rano rozpoczyna swój dzień od 40 minutowych zajęć rozruchowych, a następnie ćwiczeń na strzelnicy, które wymagają koncentracji uwagi oraz zachowania szczególnych środków bezpieczeństwa.

Dzieci były zachwycone spotkaniem z żołnierzem, który jest silnym i odważnym człowiekiem dbającym o bezpieczeństwo wszystkich ludzi.

Dziękujemy serdecznie panu Pawłowi Krasuckiemu za spotkanie i opowiedzenie o swoim zawodzie z wielką pasją i zaangażowaniem.