Home » Bez kategorii » Światowy Dzień Zespołu Downa

Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca w pierwszy dzień wiosny uczniowie oddziałów przedszkolnych włączają się  w coroczne obchody Światowego Dnia Zespołu Downa. Na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa uczniowie oraz nauczyciele założyli kolorowe skarpetki nie do pary. Tego dnia dzieci uczestniczyły w różnych aktywnościach mających na celu uwrażliwić i zwiększyć świadomość  społeczną na tolerancję i szacunek dla osób z Zespołem Downa. Każde dziecko w tym dniu kolorowało i ozdabiało według własnego pomysłu skarpetki, które zostały wywieszone na szkolnym korytarzu. ‘Tolerancja’, ‘Dzień kolorowej skarpetki”, “Szacunek”, “Akceptacja” – to hasła jakie dzieci układały oraz poznawały ich  znaczenie poprzez filmy edukacyjne. 21 marca był dla uczniów refleksją i zrozumieniem z jakimi barierami muszą się zmierzyć osoby z Zespołem Downa, ale to wyróżnia ich w otoczeniu i są dzięki temu WYJĄTKOWI.