Home » Bez kategorii » Pierwszy Dzień Wiosny

Pierwszy Dzień Wiosny

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. 21 marca przedszkolaki pożegnały zimę i powitały upragnioną wiosnę. W każdej grupie odbywały się różnorodne zajęcia, których motywem przewodnim był temat: ,,Pierwszy Dzień Wiosny”. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach takich jak: rozmowa na temat tradycji związanych z 21 marca, wspólne oglądanie filmu edukacyjnego ,,Kazio i Wiosna”, wykonanie pracy plastycznej związanej z Dniem Wiosny, wspólne przygotowanie Marzanny. Ze względów ekologicznych Marzanna nie została wrzucona do rzeki, lecz spalona w ogrodzie szkolnym. Zajęcia dopełnił spacer po okolicy z gaikami – szukanie zwiastunów wiosny w przyrodzie, śpiewanie piosenek i rozwiązywanie zagadek o tematyce wiosennej.

Mamy nadzieję, że wiosna posłucha przedszkolaków i zostanie z nami na dobre. W tym dniu także w strojach obowiązywały wiosenne barwy – kolor zielony. Dzieci były zadowolone, że wreszcie zawitała tak upragniona wiosna.