Home » Bez kategorii » Dzień Kobiet

Dzień Kobiet

W dniu 8 marca każda pani i dziewczynka w naszym przedszkolu mogła się poczuć wyjątkowo. Chłopcy, odświętnie ubrani, nie zapomnieli o wspaniałym Dniu Kobiet i już od samego rana składali życzenia swoim wychowawczyniom oraz koleżankom wręczając im upominki. Nie zabrakło również tradycyjnego „Sto lat”, dyplomów i medali dla super dziewczynek.

Aby ten dzień spędzić przyjemnie i przybliżyć tematykę tego pięknego święta dzieci obejrzały film edukacyjny, a następnie brały udział w rozmowie kierowanej w oparciu o własne doświadczenia. Chłopcy przeprowadzali swoje koleżanki po czerwonym dywanie, robili zdjęcia w ramce, malowali ich portrety używając kalki. Tego dnia wszystkie dzieci uczestniczyły w różnych zajęciach nawiązujących do obchodzonego święta: wykonywały kwiaty z papieru, układały bukiety z kolorowych kółek i kapsli, uczestniczyły w konkursach oraz zabawach przy muzyce, rozwiązywały zagadki, oglądały film pt. „Pocahontas”.

Był to dzień pełen wspaniałych wrażeń, a uśmiechnięte buzie przedszkolaków, zwłaszcza dziewczynek świadczyły o miło spędzonym czasie.