Home » Bez kategorii » SPOTKANIE Z ŻOŁNIERZAMI W RAMACH WSDZ

SPOTKANIE Z ŻOŁNIERZAMI W RAMACH WSDZ

Dnia 14.02.2020r. grupę 0 ,,A” odwiedzili absolwenci naszej szkoły i opowiedzieli o swojej pasji i zawodzie żołnierza. Tomek jest studentem Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu, a Szymon żołnierzem Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego w Warszawie. Goście opowiedzieli o mundurze oraz podstawowym wyposażeniu żołnierskim. Pokazali elementy musztry wojskowej, zaprezentowali krok defiladowy. Przedstawili podstawowe zasady prawidłowego ustawiania się w dwuszeregu, odliczania oraz wykonywania komend: baczność i spocznij. Dzieci bardzo dobrze spisały się podczas musztry wojskowej.
W czasie spotkania dzieci dowiedziały się również, że należy wytrwale dążyć do swojego celu, trzeba być pracowitym, posłusznym i zdyscyplinowanym. Goście szczegółowo wyjaśnili dzieciom te
skomplikowane i niezrozumiałe terminy. Zerówiaki zadawały mnóstwo ciekawych pytań. Wzbogaciły swoją wiedzę na temat barw maskujących, maski gazowej, jak dbać o kondycję fizyczną, ile żołnierz
robi pompek, o której musi wstawać rano, jak ważne jest koleżeństwo i zgrana praca w zespole.
Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie.