Home » Bez kategorii » Przedszkolaki sieją nasionka czytelnictwa

Przedszkolaki sieją nasionka czytelnictwa

,,Gdy zasiejesz nasionko czytelnictwa co z niego wyrośnie?  Mądrość? Fantazja? Ciekawość świata? Emocje? Wyobraźnia?”  Dzieci z oddziałów przedszkolnych 14 kwietnia zasiały w bibliotece szkolnej magiczne nasionka.  Teraz w salach dbają o swoje roślinki, obserwują, jak kiełkują, rosną, zastanawiają się,  jak je nazwać… W bibliotece każde dziecko upamiętniło ten moment pisząc swoje imię na liściach drzewa czytelniczego, niektórzy nazywali je drzewem życzeń, jednocześnie zastanawiali się czy ich marzenia o nowych książkach będą spełnione. Nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiej Akcji Siania Nasionek Czytelnictwa zapoczątkowanej przez Nauczyciela Roku 2022 p. Iwonę Pietrzak – Płachtę, Wypożyczalnię Skrzydeł oraz Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie.