Start
images/newsy/sp4/slajd/jubileusz1.gif


“Naszym marzeniem jest tworzenie świata, w którym nie ma przemocy wobec dzieci i młodzieży…” 

Co roku w listopadzie odbywa się Międzynarodowa Kampania “19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”. W tym czasie  mówimy o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie i wolności. Przypominamy i uczymy uczniów o tych wartościach, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego życia.

Dnia 18 listopada 2022 r. w ramach kampanii psycholog szkolny wraz z uczniami z “Pokoju Przyjaźni”, we współpracy z Zespołem Interdyscyplinarnym w Łęcznej, zorganizowali akcję szkolną. Zostało utworzone stanowisko na korytarzu szkolnym, gdzie podczas długich przerw  uczniowie mogli skorzystać z "Generatora dobrych myśli", z którego płynęła moc pozytywnej energii. Uczniowie poprzez skanowanie kodów QR mogli również nabyć wiedzę na temat przeciwdziałania przemocy oraz reagowania w sytuacjach trudnych. Tego dnia wielu uczniów nałożyło na siebie pomarańczowe akcenty, które w sposób symboliczny zwracały uwagę na problem związany z przemocą. W wielu klasach odbyły się również godziny wychowawcze poświęcone tematyce przeciwdziałania przemocy oraz praw dziecka. W ramach zajęć dzieci m.in stworzyły inspirujące i przemawiające plakaty. 

Jeżeli doświadczasz w życiu czegoś trudnego, czujesz złość, smutek, lęk, czy po prostu potrzebujesz porozmawiać, możesz zadzwonić pod bezpłatny numer zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111 !. Telefon jest czynny całą dobę, siedem dni w tygodniu 

 RAZEM MAMY MOC 💛

Katarzyna Sierpińska

OFFICE 365

ODKRYJ KSIĄŻKI

MOL NET+

KURATORIUM

CLASSROOM

E-DZIENNIK

REALIZUJEMY PROGRAMY

,,AI Schools and Academy”
Innowacyjny program z zakresu sztucznej inteligencji.
Projekt Erasmus+
„Już dziś zaplanuj swój sukces”

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

NASZE SUKCESY

Szkoła Promująca Zdrowie
Krajowy Certyfikat
Szkoła Odkrywców Talentów
Tytuł Ministerstwa Edukacji Narodowej.