Rok szkolny 2024/2025

Godziny pracy świetlicy: 6:30 – 17:00 w dniach, w których odbywają się zajęcia lekcyjne.
Przed lekcjami, tj. w godzinach 6:30 – 11:05 i po godzinie 15:00 zajęcia świetlicowe prowadzone są bez podziału na grupy w sali 03 (segment A)
Podział na grupy i przydział sal na zajęcia świetlicowe.

Podział na grupy i przydział sal dla zajęcia  świetlicowe.

„>

Nr grupyklasaImię i nazwisko nauczycielaNr sali
I I C,  II AStanisława Pasieczna107
IIIB, ICRenata Panas Gajosz103
IIIIB, IDMarta Wójtowicz108
IVI B, I EMilena Brudkowska102
VII A, III EIrena Kiełbasa 122
VIIIC, III AEwa Wójcik120
VIIII D, II EElżbieta Karasińska03
VIIIIII A, III EWioletta Jakubaszek121
IXII E, III DMonika Mizur-Lachowska06
 XII B +  uczniowie dojeżdżającyAgnieszka Batyra 04
XIII E, III BKlaudia Obara104

Grafik korzystania z obiadów przez grupy świetlicowe

godzinaponiedziałekwtorekśrodaczwartekpiątek
11:20 Gr.VI, VIIIGr.  V, VIGr. I, II, IIIGr. II, IV, VIII,

Gr. II,

11:35 Gr. VIIGr. IX, VGr. I, X

Gr. III,

12:20Gr. I, IV,XGr. I, X, IV,Gr. IV, VII, XGr. III, V,Gr. I, VI, X
12:40Gr.  II,IIIGr. II, IIIGr. VI, VIII,XIGr. VI, VII,Gr. IV, VIII
13:20Gr. V, VII, IX, XIGr. VIII, IX, XI Gr. IX, XIGr. V, VII,IX, XI

Informacja dla uczniów dojeżdżających autobusem szkolnym.

– godziny odjazdów autobusu od poniedziałku do czwartku: 13:15, 15:00; w piątek: 13:15, 14:00;
– uczniowie dojeżdżający 5 minut przed planowanym odjazdem zbierają się w sali 03 (segment A, piwnica) w celu odnotowania obecności, a następnie wraz z opiekunem transportu udają się do autobusu;
– uczniowie, którzy nie zgłoszą się, będą traktowani jako nieobecni i w danym dniu nie korzystają z transportu.

Procedura przyprowadzania i odbierania dzieci ze świetlicy.

• Dzieci zapisane do świetlicy po przyjściu do szkoły i przebraniu się w szatni zgłaszają się do świetlicy, do sali 03.
• Szkoła nie ponosi odpowiedzialności za dzieci, które po przyjściu do szkoły nie zgłosiły się do świetlicy.
• Uczeń po przyjściu do świetlicy, zgłasza swoją obecność wychowawcy świetlicy.
• Dziecko może być odbierane ze świetlicy tylko przez osoby upoważnione przez rodziców (prawnych opiekunów) wskazane w „karcie zgłoszenia”. W przypadku odbierania dzieci przez osoby niepełnoletnie odpowiedzialność za powrót dziecka ponoszą rodzice (prawni opiekunowie).
• W przypadku odbierania dziecka przez osoby niewymienione w „Karcie zgłoszeniowej”, muszą one posiadać pisemne upoważnienie, czytelnie podpisane przez rodziców (prawnych opiekunów), ze wskazaniem dokładnego dnia i godziny oraz danych osoby jednorazowo upoważnionej lub posiadać pisemną informację w zeszycie kontaktowym. Upoważnienie zostaje u wychowawcy.
• Rodzic/opiekun prawny lub osoba upoważniona przy wejściu do szkoły zgłasza pracownikowi administracji imię, nazwisko i klasę dziecka, które chce odebrać.
• Pracownik administracji wywołuje dziecko wskazane przez osobę odbierającą i odprowadza do szatni, a następnie podprowadza do wyjścia.
• Uczeń, który ukończył 7 lat może samodzielnie wyjść do domu ze świetlicy, jeżeli:
a) w „Karcie zgłoszenia” wypełnione jest oświadczenie wyrażające zgodę na samodzielny powrót lub
b) złożone jest pisemne oświadczenie jako osobny dokument, zawierający informację o dacie i godzinie wyjścia dziecka oraz o przejęciu odpowiedzialności za dziecko przez rodziców (prawnych opiekunów), po opuszczeniu świetlicy.
• Uczniowie nie mogą opuścić świetlicy na podstawie rozmowy telefonicznej z rodzicami (prawnymi opiekunami).
• W wyjątkowych sytuacjach wychowawca świetlicy, po uprzednim kontakcie telefonicznym z rodzicami (prawnymi opiekunami), może wydać zgodę na wyjście dziecka ze świetlicy, pod warunkiem, że ma w dokumentacji pisemną zgodę rodziców/prawnych opiekunów na samodzielny powrót.
• Uczeń odebrany ze świetlicy szkolnej, nie może być w danym dniu po raz drugi przyjęty.
• Dziecko, które nie jest zapisane do świetlicy w wyjątkowych sytuacjach (jednorazowo)może skorzystać z opieki świetlicowej, jeżeli rodzic lub wychowawca wcześniej uprzedzi o tym fakcie nauczyciela świetlicy.
• Rodzice (prawni opiekunowie) zobowiązani są do przestrzegania godzin pracy świetlicy: 6:30 – 17:00. Wychowawca pozostaje z dzieckiem do momentu odebrania go przez rodziców (opiekunów prawnych) lub osoby upoważnione. O niepunktualnym odebraniu dziecka informowany jest dyrektor szkoły.