Start
images/newsy/sp4/slajd/jubileusz1.gif

Inwazja na Ukrainę spowodowała, że Polacy otworzyli swoje domy i serca dla sąsiadów w potrzebie. Do Polski dotarło kilka milionów Ukraińców, a część z nich szukała pomocy w miejscowościach naszej gminy i powiatu.

Utworzono liczne punkty pomocowe, zorganizowano wiele zbiórek darów rzeczowych.

W działalność na rzecz uchodźców zaangażowała się także społeczność Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej. Punkt pomocowy rozpoczął swoje funkcjonowanie 1 marca 2022r. i działa cały czas. W akcję pomocową włączył się także Samorząd Uczniowski. Liczba darów przyniesionych przez uczniów, rodziców, pracowników szkoły przerosła najśmielsze oczekiwania.

Przygotowaliśmy paczki dla rodzin, które przyjęły uchodźców do swoich domów oraz dla Ukraińców, którzy zgłosili się do szkoły. Wielokrotnie zbieraliśmy dary rzeczowe dla Kowla (miasta partnerskiego Łęcznej) –zarówno dla ludności cywilnej, jak i walczących na froncie. Wspomagaliśmy Ukraińców, którzy zostali zakwaterowani grupowo w punktach na terenie naszej gminy i powiatu (w Centrum Kultury, w hali zapaśniczej GKS Górnika Łęczna, ŚDS w Łęcznej). Przekazaliśmy zabawki i art. papiernicze na granicę polsko – ukraińską do organizowanych przez polskich wolontariuszy tymczasowych świetlic. Pracownik naszej szkoły, po złożeniu zapotrzebowania przez stronę ukraińską, czterokrotnie jeździł na Ukrainę z pomocą humanitarną: do Kupiczowa, Suszibaby, Żółkwi - do Zgromadzenia Sióstr Dominikanek. nikt nie odszedł bez wsparcia, co nie byłoby możliwe bez Państwa ofiarności.

W imieniu obdarowanych i własnym serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za hojne ręce i otwarte serca, zainteresowanie, ciepły uśmiech, dobre słowo. Wszystkim wolontariuszom dziękujemy za poświęcony czas, pracę przy segregowaniu i wydawaniu paczek – bez Was punkt pomocowy by nie istniał.

Wiele ukraińskich mam z dziećmi wróciło do ojczyzny, ale nadal obok nas mieszkają ci, którzy nie mają do czego i dokąd wracać. Nie wyobrażamy sobie, że zostawimy ich bez wsparcia. Wolontariusze twierdzą, że pomaganie jest zaraźliwe i uzależniające – to chyba jedyne zdrowe uzależnienie; nie kończymy zatem naszej akcji pomocowej, a jedynie podsumowujemy dotychczasowe funkcjonowanie. Dopóki siły i możliwości pozwolą, będziemy działać. Jeśli zechcecie Państwo wspomóc ukraińskie rodziny – będziemy wdzięczni za dary rzeczowe. Jeśli znacie Państwo uchodźców z Ukrainy potrzebujących wsparcia –prosimy o przekazanie informacji do sekretariatu szkoły.

Flora Edwards powiedziała: „Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas”.

 

MICROSOFT 365

 

ODKRYJ KSIĄŻKI

MOL NET+

KURATORIUM

CLASSROOM

E-DZIENNIK

REALIZUJEMY PROGRAMY

Projekt Erasmus+
„Już dziś zaplanuj swój sukces”
Program Centrum Mistrzostwa Informatycznego
Aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie
Program SuperKoderzy
Robotyka i programowanie.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

NASZE SUKCESY

Szkoła Promująca Zdrowie
Krajowy Certyfikat
Szkoła Odkrywców Talentów
Tytuł Ministerstwa Edukacji Narodowej.