Start
images/newsy/sp4/slajd/jubileusz1.gif

Dzieci uwielbiają przygotowania do świąt, jednak nie wszystkie zwyczaje są im do końca znane. Wielkanoc w świetlicy to okazja do rozmów, pogadanek o symbolice świąt i towarzyszących im obyczajach. 

Jedną z tradycji jest przygotowywanie koszyczka wielkanocnego z pokarmami, które po poświęceniu wykładamy na stół w Wielką Niedzielę. Świetliczaki własnoręcznie stworzyły różnego rodzaju dekoracje, stroiki świąteczne, koguciki, którymi potem ozdobiły salę. 

Własnoręcznie malowane wydmuszki dzieci chętnie zabrały do domu, by położyć je na świątecznym stole. Świetliczaki mogły także przygotować baranka z masy solnej lub puchate kurki z żółtych piórek, włóczki.

Nieodłącznym elementem Wielkanocy jest rzeżucha, do zasiania której warto zachęcić dzieci kilkanaście dni wcześniej. Początkowo będzie przepiękną ozdobą sali, a później zamieni się w smaczny dodatek do kanapek. Świetliczaki  przygotowały także występy o tematyce  wiosenno - ekologicznej, które w większości  szkół  organizowane są kilka dni przed Wielkanocą.

W związku ze zbliżającymi się świętami świetliczaki składają życzenia  radosnych Świąt Wielkanocnych, wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny  i wiarą w sens życia. Pogody w sercu i radości płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego oraz smacznego Święconego w gronie najbliższych osób.

Opracowała W. Jakubaszek

MICROSOFT 365

 

ODKRYJ KSIĄŻKI

MOL NET+

KURATORIUM

CLASSROOM

E-DZIENNIK

REALIZUJEMY PROGRAMY

Projekt Erasmus+
„Już dziś zaplanuj swój sukces”
Program Centrum Mistrzostwa Informatycznego
Aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie
Program SuperKoderzy
Robotyka i programowanie.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

NASZE SUKCESY

Szkoła Promująca Zdrowie
Krajowy Certyfikat
Szkoła Odkrywców Talentów
Tytuł Ministerstwa Edukacji Narodowej.