Start
images/newsy/sp4/slajd/jubileusz1.gif

W dniu 21 marca  uczniowie klas 3a i 4a wraz z opiekunkami udali się na wycieczkę do kopalni węgla kamiennego w Bogdance. Celem wyjazdu było zwiedzanie specjalnej strefy edukacyjnej w podziemiach budynku zarządu, która wprowadza młodych gości w świat górnictwa.

Po dotarciu do Strefy C  uczestnicy wyjazdu obejrzeli makietę przedstawiającą teren kopalni, poznali historię tego obiektu, dowiedzieli się, w jaki sposób wydobywany jest węgiel oraz obejrzeli film przedstawiający codzienną pracę górników. Mieli okazję obejrzeć z bliska galowy mundur, poznać symbolikę kolorów piór na czapkach i zapoznać się z górniczymi tradycjami.

Największa atrakcją okazało się pomieszczenie przypominające chodnik kopalni, w którym po zgaszeniu światła wszyscy uczestnicy poczuli się tak, jakby znajdowali się kilometr pod ziemią. 

Chociaż wycieczka była krótka, uczniowie ciekawie spędzili czas i poszerzyli swoją wiedzę. Dodatkowym atutem była piękna słoneczna pogoda, która wprowadziła wszystkich w prawdziwie wiosenny nastrój.

opr. Beata Kołodziej

MICROSOFT 365

 

ODKRYJ KSIĄŻKI

MOL NET+

KURATORIUM

CLASSROOM

E-DZIENNIK

REALIZUJEMY PROGRAMY

Projekt Erasmus+
„Już dziś zaplanuj swój sukces”
Program Centrum Mistrzostwa Informatycznego
Aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie
Program SuperKoderzy
Robotyka i programowanie.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

NASZE SUKCESY

Szkoła Promująca Zdrowie
Krajowy Certyfikat
Szkoła Odkrywców Talentów
Tytuł Ministerstwa Edukacji Narodowej.