Home » Bez kategorii » „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA” – SZLAKIEM HISTORII

„PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA” – SZLAKIEM HISTORII

„Nie umiera ten, kto pozostaje w sercu i pamięci bliskich.”

Jednym z ważniejszych świąt, które obchodzimy w naszej kulturze, jest święto Wszystkich Świętych obchodzone co roku 1 listopada. To czas zadumy nad grobami bliskich, ale również i tymi, którzy walczyli i zginęli w obronie ojczyzny.  Pod koniec października dzieci z oddziałów przedszkolnych odbyły cenną lekcję historii oraz szacunku, odwiedzając Grób Nieznanego Żołnierza oraz Powstańców Styczniowych znajdujący się na cmentarzu w Łęcznej. Każde dziecko złożyło płonący znicz- symbol pamięci o zmarłej osobie i wiary, że przebywa w niebie, krainie szczęścia. Zadumą, minutą ciszy, a nawet spontaniczną modlitwą rozpoczętą przez dzieci uczciliśmy pamięć tych bohaterów, którym zawdzięczamy wolność ojczyzny. Rodzicom dziękujemy za zaangażowanie w podarowanie dzieciom zniczy.