Home » Bez kategorii » SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANEM ARTUREM JASIŃSKIM

SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANEM ARTUREM JASIŃSKIM

4 marca 2020r. nasze przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu z pisarzem pochodzącym z naszego regionu.
Pan Artur Jasiński pochodzi ze Świdnika. Na co dzień zajmuje się muzyką.
Zaczynał od pisania tekstów piosenek, teraz postanowił napisać książkę dla dwójki swoich dzieciaków pt: „Baśń o dębowym sercu”.
„Baśń o dębowym sercu” to opowieść o przyjaźni chłopca i drzewa napisana barwnym językiem, poruszająca wyobraźnię dzieci i dorosłych. Wzbogacają ją przepiękne ilustracje Pawła Kasperka – artysty
również pochodzącego ze Świdnika. Opowieść uczy dzieci szacunku do przyrody i pokazuje, że na odwagę w życiu może się zdobyć każdy z nas – wystarczy wydobyć ją z głębi serca.
Podczas spotkania, pisarz przybliżył dzieciom także swój warsztat pracy.
Opowiedział o sztuce pisania i pomyśle na książkę dla dzieci. Utwór dla najmłodszych zmierzał napisać już dawno. Nie miał jednak pomysłu na fabułę. Gdy pojawiła się myśl, że będzie to opowieść o przyjaźni
chłopca i drzewa – napisanie książki zajęło autorowi kilka dni.
Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchały wypowiedzi autora i zadawały wiele ciekawych pytań. Na zakończenie wysłuchały fragmentu baśni i dostały autografy.