Home » 2019 » październik » 23

Daily Archives: 23 października 2019

EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA

Code Week 7.10 – 20.10.2019 r.

Europejski Tydzień Kodowania to oddolna inicjatywa, w ramach której świętujemy kreatywność, rozwiązywanie problemów, współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią. Główną ideą stojącą za wydarzeniem jest promowanie programowania poprzez pokazywanie dzieciom i młodzieży sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu, rozwiewanie wątpliwości oraz mitów otaczających te umiejętności, a także gromadzenie zmotywowanych jednostek w celu wspólnej nauki.

Przedszkolaki z grupy 0 „B” oraz 0 „E” podjęły wyzwanie i rozpoczęły swój udział w Europejskim Tygodniu Kodowania. Realizacja różnych zadań sprawiła im  nie tylko mnóstwo dobrej zabawy, ale również rozwinęła umiejętność programowania i logicznego myślenia.

W nagrodę za udział w tym wydarzeniu nasza szkoła, panie wychowawczynie z grupy 0 „b”  i 0 „e” oraz dzieci otrzymały europejski certyfikat.  Dzięki temu przedsięwzięciu nasza szkoła oraz nasze miasto Łęczna zostały rozsławione w całej Europie.