Home » Bez kategorii » Wizyta w Muzeum Narodowym w Lublinie

Wizyta w Muzeum Narodowym w Lublinie

Wizyta przedszkolaków z oddziału OC w Muzeum Narodowym była okazją do poznania najważniejszych pojęć związanych z muzealnictwem, takich jak: eksponat, wystawa czy kolekcja. Swoją przygodę rozpoczęliśmy od wystawy archeologicznej. Przedszkolaki dowiedziały się skąd czerpiemy wiedzę o najdawniejszych dziejach człowieka? Jakie skarby przeszłości skrywa ziemia? Przewodnik opowiadał o narzędziach i metodach pracy archeologa.

Będąc w tym niezwykłym miejscu przenieśliśmy się w odległe czasy królów i rycerzy, gdy w miejscu dzisiejszego Muzeum na wzgórzu stał najprawdziwszy zamek, a także mieliśmy okazję poznać tajemnice zachowanych do dziś średniowieczych budowli – wieży obronnej i kaplicy Trójcy Świętej.