Home » Bez kategorii » Spotkanie z pracownikami Banku Spółdzielczego w Łęcznej

Spotkanie z pracownikami Banku Spółdzielczego w Łęcznej

W dniach 8 i 9 grudnia 2023 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w niezwykłej lekcji w ramach zadań realizowanych z zakresu preorientacji zawodowej. W tych dniach naszą szkołę odwiedzili pracownicy Banku Spółdzielczego w Łęcznej z ulicy Wiosennej wraz z przyjacielem dzieci Chomikiem Bankusiem. Dzieci poznały zawód bankowca, zapoznały się z nominałami monet i banknotów polskiego złotego, ale również obejrzały banknoty dolara, franka i euro. Następnie dzięki liczarce banknotów mogły przeliczyć gotówkę i zaakceptować przelew stawiając bankowy stempel. Obejrzały film edukacyjny, dowiedziały się co to znaczy płacić kartą płatniczą i skąd się biorą pieniążki na koncie w banku. Na zakończenie spotkania dzieci zatańczyły z Chomikiem Bankusiem, wykonały pamiątkowe zdjęcie i otrzymały małe upominki. Składamy serdeczne podziękowania Pani Dyrektor i Pracownikom Banku Spółdzielczego w Łęcznej za przeprowadzoną wspaniałą lekcję czynnościowej matematyki.