Home » Bez kategorii » Spotkanie z geodetą w grupie 0 B.

Spotkanie z geodetą w grupie 0 B.

Dnia 6 marca 2024 r. dzieci z oddziału przedszkolnego 0 B odwiedził Pan Marek Berłowski, który w chwili obecnej wykonuje zawód geodety na platformach wiertniczych w Afryce, a wcześniej również na Morzu Północnym. Pan Marek opowiedział dzieciom o swojej pracy, pokazał  szkice planów  oraz modele 3D wykonanych platform wiertniczych, piękne zdjęcia nie tylko stalowych konstrukcji, ale również spotkanych zwierząt takich jak: rekin młot, małpy i delfina.  Następnie dzieci mogły zobaczyć kombinezon ochronny, który w przypadku pożaru ma za zadanie ochronić ciało człowieka. Dzieci dowiedziały się również, że w tak daleką podróż należy wybrać się z odpowiednim ekwipunkiem, a mianowicie: narzędziami niezbędnymi do pracy w większej ilości z powodu braku możliwości zaopatrzenia się  na morzu w brakujące narzędzia. Na zakończenie spotkania dzieci zapoznały się z mapą, na której znajdowały się zaznaczone punkty platform wiertniczych gazu i ropy naftowej. Dziękujemy serdecznie Panu Markowi Berłowskiemu za niezwykle ciekawe spotkanie, poświęcony czas i przekazanie dzieciom wiedzy na temat swojego zawodu.

Życzymy samych sukcesów w pracy i bezpiecznej podróży do Afryki i z Afryki do domu.