Home » Bez kategorii » DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Dzień Bezpiecznego Internetu jest obchodzony od 2004 r. w całej Europie w pierwszej połowie lutego z inicjatywy Komisji Europejskiej. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i nastolatków do sieci, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online, a także promocję bezpiecznego i mądrego korzystania z internetu.
W naszych oddziałach przedszkolnych w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu poznawaliśmy podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z internetu poprzez quizy, gry, piosenki i filmy edukacyjne oraz uczestniczenie w lekcjach online. Zajęcia miały na celu rozwijanie kreatywności i kompetencji cyfrowych u dzieci, w tym bezpiecznego i celowego wykorzystywania technologii informacyjno- komunikacyjnych.
Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu w oddziałach przedszkolnych zorganizowano konkurs plastyczny. Prace konkursowe miały podejmować szeroko rozumianą tematykę bezpieczeństwa w internecie. Jury wyłoniło zwycięzców na podstawie kreatywności, samodzielności i zgodności z tematyką konkursu.
Wyniki przedstawiają się następująco:
Laureaci:

2. Zofia Filipczuk
Gr. 0 E
1. Emilia Skowronek
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.