Ślubowanie Klas Pierwszych - Uroczystość Pełna Radości i Dumy

Dnia 11 października 2024 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. To wyjątkowe wydarzenie zapisało się w historii szkoły jako moment pełen wzruszeń, radości i nadziei na przyszłość. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci zarówno uczniów, rodziców, jak i nauczycieli.

W uroczystości wzięli udział liczni zaproszeni goście, którzy swoją obecnością uświetnili ten ważny moment w życiu młodych uczniów. Wśród nich znaleźli się:

• Burmistrz Łęcznej – Pan Leszek Włodarski
  • Przewodniczący Rady Miejskiej – Pan Krzysztof Matczuk
  • Kierownik Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli – Pan Artur Radko
  • Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej – Pani Małgorzata Fryt
  • Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 1 – Pani Katarzyna Gańska
  • Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 2 – Pani Agnieszka Dubaj
  • Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 3 – Pani Wioleta Chołast
  • Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 4 – Pani Dorota Czapnik-Berej
  • Przewodniczący Rady Rodziców – Pan Andrzej Roczon
  • Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego w Łęcznej – Pani Bogumiła Błaziak
  • Przewodnicząca NSZZ „Solidarność” – Pani Wiesława Stec

Dyrektor szkoły Sławomir Winiarski powitał wszystkich zgromadzonych podkreślając, jak ważnym i symbolicznym wydarzeniem jest ślubowanie pierwszoklasistów. Uczniowie, ubrani w galowe stroje, z powagą przystąpili do złożenia przysięgi.

„Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.
Będę uczyć się w szkole, jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy urosnę.
Będę starać się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.”

Ten uroczysty tekst ślubowania wypowiedziany przez pierwszoklasistów podkreśla ich zaangażowanie oraz zobowiązanie do odpowiedzialności i szacunku dla wartości, które będą im towarzyszyć w czasie edukacji.

Po złożeniu przysięgi, każdy z pierwszoklasistów otrzymał pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Był też czas na wspólne fotografie. Uśmiechy na twarzach dzieci i duma w oczach rodziców świadczyły o wyjątkowości tego dnia.

Ślubowanie klas pierwszych w Szkole Podstawowej nr 4 w Łęcznej to nie tylko ważny moment w życiu młodych uczniów, ale również dowód na to, jak wielką rolę odgrywa szkoła w lokalnej społeczności. Gratulujemy wszystkim pierwszoklasistom i życzymy im powodzenia w kolejnych latach nauki!

Opracowanie – wychowawczynie klas pierwszych