Home » 2018 » listopad » 14

Daily Archives: 14 listopada 2018

„SZLAKIEM HISTORII”- wycieczka do Muzeum Wsi Lubelskiej

W ramach realizacji międzynarodowego projektu edukacyjnego „Piękna nasza Polska cała”,7 listopada dzieci z grupy 0 „E” wzięły udział w lekcji zorganizowanej w Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie. Celem wycieczki było poznanie ginących zawodów charakterystycznych dla obszaru Wyżyny Lubelskiej. Zajęcia odbyły się w wiatraku z Zygmuntowa, kuźni i w chałupie z Urzędowa oraz w olejarni z Bogucina. Dzieci dowiedziały  się: Po co wiatrak ma skrzydła? Czym zajmował się młynarz? Z czego i jak powstał garnek? Gdzie tłoczono olej? Poznały pracę oraz narzędzia kowala.Chętne osoby miały okazję odegrać scenkę rodzajową- podkuwanie konia. Ponadto zobaczyły jak dawniej wyglądała poczta oraz budka telefoniczna. Wielką radość dzieciom sprawił w Skansenie widok różnorodnych zwierząt gospodarskich. Wszyscy wrócili zadowoleni z odbytej wycieczki.