images/newsy/sp4/slajd/jubileusz1.gif

„6 grudnia - jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
i każde dziecko prezent dostanie.
A kiedy rozda już prezenty,
wraca do nieba uśmiechnięty”.

6 grudnia to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Uczniowie klasy 1-3 pięknie wystrojeni w czerwone czapeczki, świąteczne okulary, opaski i inne części garderoby z niecierpliwością czekali na prezenty. Zanim to nastąpiło wykonali wiele ciekawych zadań.

Uczniowie tworzyli mapy myśli na podstawie legendy o św. Mikołaju, rozwiązywali quiz, odkodowywali mikołajkowe obrazki, wykonywali piękne prace plastyczne, bawili się w projektantów sweterków dla Mikołaja, śpiewali piosenki o Mikołaju, wzięli udział w mikołajkowych warsztatach i samodzielnie wykonali miękkie poduszeczki w kształcie kotów, rozmawiali o potrzebie niesienia pomocy innym oraz wzięli udział w zabawach ruchowych, dzięki którym przenieśli się w wyobraźni do fabryki zabawek św. Mikołaja. Po wykonaniu wszystkich zadań, uczniowie odczytali list od św. Mikołaja i z wielkiego czerwonego worka wysypały się prezenty.

Mikołajki w naszej szkole spędziliśmy w bardzo miłej atmosferze, przepełnionej szczęściem, radością i uśmiechem na dziecięcych twarzach.

Oprac. Katarzyna Dworak

MICROSOFT 365

ODKRYJ KSIĄŻKI

MOL NET+

KURATORIUM

CLASSROOM

E-DZIENNIK

REALIZUJEMY PROGRAMY

Projekt Erasmus+
„Już dziś zaplanuj swój sukces”
Program Centrum Mistrzostwa Informatycznego
Aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie
Program SuperKoderzy
Robotyka i programowanie.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Szkoła Odkrywców Talentów
Tytuł Ministerstwa Edukacji Narodowej.