Dyżury wakacyjne Przedszkoli Publicznych/Oddziałów przedszkolnych w szkołach w Łęcznej w roku szkolnym 2023/2024

Dyżury wakacyjne Przedszkoli Publicznych/Oddziałów przedszkolnych w szkołach w Łęcznej w roku szkolnym 2023/2024.

Drodzy Rodzice,
Ruszyły zapisy na dyżury wakacyjne do przedszkoli publicznych/oddziałów przedszkolnych w szkołach, zgodnie z obowiązującym Regulaminem dyżurów wakacyjnych Przedszkoli i Oddziałów Przedszkolnych prowadzonych przez Gminę Łęczna dostępnych w każdej placówce.
Zapisów na dyżur wakacyjny dokonujemy w następujący sposób:
 ze strony internetowej przedszkola/oddziału przedszkolnego w szkole lub bezpośrednio w placówce pobieramy Kartę zgłoszenia na dyżur letni,
 wypełniona Kartę składamy w wybranym przedszkolu/ oddziale przedszkolnym w szkołach w terminie do 14 czerwca 2024 roku,
 dodatkowe informacje dotyczące dyżurów można uzyskać w każdej placówce
przedszkolnej. Przypominamy, że Dyżur wakacyjny skierowany jest przede wszystkim do rodziców
pracujących, którzy nie są w stanie zapewnić opieki dzieciom w warunkach domowych.
 Zgodnie z Uchwałą Rady Miejskiej Nr LXXIX/436/2023 z dnia 28 listopada 2023r.
wysokość opłaty za każdą rozpoczętą godzinę świadczeń za Przedszkole, realizowaną po czasie przekraczającym czas bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki wynosi 1,30 zł.
 Dzienna stawka żywieniowa wynosi 9 zł i nie podlega odpisom w przypadku nieobecności dziecka.
 Opłaty za dyżur dokonujemy z góry najpóźniej na 7 dni przed rozpoczęciem dyżuru,
zgodnie z zadeklarowanym w Karcie zgłoszenia czasem pobytu dziecka na numer konta bankowego podany w karcie zgłoszenia.

DYŻURY WAKACYJNE W PRZEDSZKOLACH PUBLICZNYCH/ODDZIAŁACH
PRZEDSZKOLNYCH W SZKOŁACH W ROKU SZKOLNYM 2023/2024:

Przedszkole Publiczne nr 1 w Łęcznej: 01.07.2024r. – 15.07.2024r.
Przedszkole Publiczne nr 2 w Łęcznej: 16.07.2024r. – 31.07.2024r.
Przedszkole Publiczne nr 3 w Łęcznej: 01.08.2024r. – 14.08.2024r.
Przedszkole Publiczne nr 4 w Łęcznej: 16.08.2024r. – 30.08.2024r.
Oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 4 w Łęcznej: 01.07.2024r. – 31.07.2024r.
Oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 2 w Łęcznej: 01.08.2024r. – 30.08.2024r.

Zarządzenie Dyrektora

Regulamin dyżuru wakacyjnego

Karta zgłoszenia

Upoważnienie- dyżur

 

NASZE SUKCESY

Kwiecień to miesiąc, w którym szczególnie zachęcamy wszystkich do czynnego udziału w działaniach ekologicznych na rzecz najbliższego środowiska.  Z tej okazji nasi zerówkowicze wzięli udział w I Gminnym  Konkursie Plastycznym „Ziemia moja planeta” organizowanym przez oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej, którego głównym celem było rozwijanie zainteresowań o tematyce ekologii oraz uświadomienie konieczności dbania o środowisko.

Miło nam poinformować o sukcesach naszych podopiecznych:

I miejsce  Laura Olejniczak z grupy 0C

II miejsce Bartłomiej Kaliski z grupy 0C

Wyróżnienie Hanna Świerczyńska z grupy 0A

Serdecznie gratulujemy!

Święto Konstytucji 3 maja

26 kwietnia odbył się apel z okazji zbliżającego się Święta Konstytucji 3 maja. Jego głównym celem było kształtowanie poczucia przynależności do narodu oraz propagowanie postaw patriotycznych. Dzieci z oddziałów przedszkolnych wysłuchały patriotycznych wierszy w wykonaniu grupy 0C oraz wspólnie odśpiewały hymn. Na zakończenie śpiewając piosenkę i unosząc flagi biało- czerwone wszyscy wzięli udział w pochodzie korytarzami szkoły pokazując dumę z tego, że jesteśmy Polakami.

Pielęgnujmy wiedzę na temat polskiej tożsamości oraz symboli narodowych i wywieśmy Biało- Czerwoną podczas majowych świąt!

Wyjście do PGKiM w Łęcznej

Dnia 23 kwietnia, dzieci z grupy 0”A” i 0”E” miały przyjemność uczestniczyć w wyjątkowej lekcji na temat segregacji odpadów, zorganizowanej przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łęcznej. To wydarzenie nie tylko dostarczyło nam wspaniałej zabawy, ale również edukacyjnego doświadczenia, które pomoże naszym zerówiakom zrozumieć, dlaczego dbanie o środowisko jest tak ważne. W trakcie wizyty na terenie PGKiM dzieci miały okazję dowiedzieć się, jak właściwie segregować odpady, dlaczego jest to istotne dla środowiska naturalnego oraz jakie korzyści niesie za sobą odpowiedzialne postępowanie z odpadami. Podczas lekcji dzieci nie tylko uczyły się teorii, ale miały także okazję praktycznie zaangażować się w segregację odpadów. Ta interaktywna forma nauki z pewnością utrwaliła w ich pamięci nowo nabyte informacje oraz zainspirowała do podejmowania proekologicznych działań zarówno w szkole, jak i w domu. Dzięki tej wizycie dzieci zyskały nie tylko wiedzę na temat ochrony środowiska, ale również zrozumienie, że każdy ma swój udział w trosce o naszą planetę. Mamy nadzieję, że zdobyta podczas lekcji wiedza stanie się motywacją do podejmowania codziennych działań
proekologicznych. Serdecznie dziękujemy Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej za zorganizowanie tej edukacyjnej lekcji oraz zaangażowanie w edukację naszych dzieci na temat ochrony środowiska.

Dzień Ziemi „Ekologiczny Pokaz Mody”

22 kwietnia, obchodzimy wyjątkowy dzień – Dzień Ziemi! To czas, kiedy wszyscy razem możemy zastanowić się nad tym, jak ważna jest nasza planeta i jak możemy wspólnie zadbać o jej dobrostan.
W oddziałach przedszkolnych uczciliśmy tę wyjątkową okazję w sposób niezwykły i pełen radości. Dzieci z grupy 0E wcieliły się w role różnorodnych postaci, od zwierząt leśnych po piękną Panią Wiosnę, i poprowadzili nas przez fascynujący świat natury. Przez zabawę, piosenki i taniec przypomnieli nam, jak ważne jest dbanie o środowisko naturalne oraz jak każdy z nas może przyczynić się do ochrony naszej planety. Po przedstawieniu mieliśmy okazję podziwiać kreatywne i zróżnicowane kreacje podczas Ekologicznego Pokazu Mody. Dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z wychowawczyniami przygotowały się do tego wydarzenia z ogromnym zaangażowaniem, tworząc własne ekologiczne stroje z materiałów pochodzących z recyklingu i materiałów ekologicznych. Wszystkim uczestnikom oraz wychowawcom grup dziękujemy za zaangażowanie i wykonanie pięknych strojów. Wszyscy uczestnicy mogli cieszyć się dyplomami, i nagrodami ufundowanymi przez: Radę Rodziców oraz PGKiM w Łęcznej. Pamiętajmy, że nawet najmniejsze działania mogą mieć wielki wpływ na naszą planetę. Dlatego razem, jako społeczność przedszkolna, możemy zdziałać naprawdę wiele!
Z okazji Dnia Ziemi życzymy Wam wszystkim dużo radości, inspiracji i determinacji do działania na rzecz naszej pięknej planety!

Przedszkolne obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu

    10 kwietnia obchodziliśmy w oddziałach przedszkolnych Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Na znak solidarności, jedności, akceptacji i zrozumienia, przedszkolaki założyły ubrania w kolorze niebieskim – kolorze nadziei. Celem Światowego Dnia Świadomości Autyzmu jest podnoszenie wiedzy na temat tego zaburzenia. Tematykę dnia przybliżył dzieciom filmik o autyzmie, z którego dzieci miały okazję dowiedzieć się trochę więcej o tym , jak być empatycznym wobec naszych przyjaciół z autyzmem. Przedszkolaki z grupy 0 d dodatkowo recytowały wierszyki przybliżające tematykę tego dnia. Przedszkolaki ze wszystkich grup wzięły udział w konkursie plastycznym pt: „Autyzm widziany oczami dziecka”. Pomimo, iż temat był trudny, to dzieci świetnie sobie z nim poradziły. Powstało wiele pięknych prac plastycznych zgodnych z tematem konkursu. Wielu przedszkolaków zostało nagrodzonych. Na koniec wszyscy razem zaśpiewali piosenkę „Każdy z nas jest inny”, bo to właśnie różnorodność sprawia , że świat jest tak interesujący.

Warsztaty z Planetarium “Orbitek”

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, co kryje się poza granicami naszej planety? Czy księżyce, gwiazdy i planety również mają swoje historie do opowiedzenia? Jeśli tak, to dzieci z oddziałów przedszkolnych miały okazję uczestniczyć w fascynującej podróży po kosmosie dzięki warsztatom z Planetarium „Orbitek”. Współczesne technologie pozwalają nam zagłębić się w tajemnicze zakamarki wszechświata, a takie warsztaty były idealną okazją do odkrycia jego niezwykłych sekretów. Dzieci dzięki interaktywnym pokazom mogły doświadczyć niesamowitych przygód, obserwując gwiazdy, planety i inne ciała niebieskie, a wszystko to w bezpiecznej i przyjaznej atmosferze naszego przedszkola. Pan instruktor zaprezentował ciekawe opowieści, kreatywne zabawy z piłkami- planetami ucząc jednocześnie podstawowych pojęć astronomicznych w przystępny i atrakcyjny sposób. Na zakończenie dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia z kosmonautą. Bardzo dziękujemy za ciekawe zajęcia, które z pewnością będą okazją do rozwijania ciekawości i pasji do nauki o kosmosie.

Warsztaty wielkanocne

Zbliża się czas Wielkanocny, który w naszej kulturze obfituje w wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Właśnie z tej okazji w oddziałach przedszkolnych zostały zorganizowane warsztaty wielkanocne. Dzieci z przygotowanych materiałów wykonały piękne świąteczne ozdoby. Możliwość wspólnej pracy poprzez twórczość artystyczną sprawiła dzieciom dużo radości, a wykonane stroiki na pewno zostaną wykorzystane do świątecznych dekoracji. Wierzymy, że te wspólne warsztaty nie tylko przyniosły radość dzieciom, ale także umożliwiły im lepsze zrozumienie tradycji i symboliki związanej z Wielkanocą. Dzięki takim aktywnościom dzieci mogą lepiej odczuć atmosferę zbliżających się świąt oraz w pełni celebrować ten wyjątkowy czas.

Pierwszy Dzień Wiosny i Światowy Dzień Zespołu Downa 

21 marca 2024r. obchodziliśmy pierwszy dzień kalendarzowej Wiosny oraz Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, znanym również  jako ,, Dzień Kolorowej Skarpety”. Pierwszy Dzień Wiosny był  okazją do wspólnego  świętowania tej upragnionej pory roku. W tym dniu wszyscy bawili się doskonale. Przedszkolaki rozwiązywały wiosenne zadania: oglądały filmy edukacyjne, śpiewały piosenki  oraz wykonały Marzanny. Jednak największą atrakcją  dla przedszkolaków był spacer po najbliższej okolicy w poszukiwaniu zwiastunów wiosny . Dzieci wyruszyły barwnym korowodem, trzymając w rękach wiosenne symbole. Podczas spaceru bacznie obserwowały piękno budzącej się do życia przyrody, wypatrywały pąków na drzewach, pierwszych kwiatów i przylatujących ptaków. Tego dnia  przedszkolaki jak i nauczycielki naszego przedszkola założyły kolorowe skarpetki ,, nie do pary” jako wyraz solidarności z osobami z dodatkowym  21 chromosomem.  Dzieci uczestniczyły w różnych aktywnościach mających na celu uwrażliwienie  i zwiększenie świadomości  społecznej na tolerancję i szacunek dla osób z Zespołem Downa. Każde dziecko w tym dniu kolorowało i ozdabiało skarpetki według własnego pomysłu,  które następnie zostały wywieszone na szkolnym korytarzu. 

„Dzień otwarty”

Dzień otwarty w oddziałach przedszkolnych jest wyjątkową okazją dla rodziców, opiekunów oraz innych osób zainteresowanych, aby poznać życie i działalność przedszkola bliżej. Takie dni często organizowane są przez przedszkola w celu zaprezentowania swojej pracy, metod pedagogicznych oraz wartości, jakie kształtuje się w najmłodszych uczestnikach edukacji. 20 marca 2024 r. w naszych oddziałach przedszkolnych gościliśmy grupy przedszkolaków z Przedszkola Publicznego nr 3 i Przedszkola Publicznego nr 4 w Łęcznej wraz z Paniami nauczycielkami. Dzieci z „zerówek” zaprezentowały się przed przesympatyczną publicznością we wzruszającym przedstawieniu „Brzydkie kaczątko”. Po przedstawieniu dzieci miały okazję zwiedzić nasze oddziały przedszkolne oraz obserwować i uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w poszczególnych salach. Każda grupa „zerówiaków” wraz ze swoją Panią nauczycielką zaprezentowała inną, ciekawą aktywność. Przedszkolaki mogły zamienić się w prawdziwych artystów i pomalować farbami na folii, poznać co to jest programowanie i samodzielnie zaprogramować drogę ozobotów i genibotów. Uczestniczyły również w ciekawych eksperymentach i doświadczeniach oraz wzmacniały swoje zmysły na ścieżce sensorycznej. Dziękujemy za przybycie i zapraszamy do naszego Oddziału Przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 4 w Łęcznej.