images/newsy/sp4/slajd/jubileusz1.gif

Współczucie i empatia dla najmniejszych zwierząt to jedna z najszlachetniejszych cnót, jakie człowiek może otrzymać w prezencie.”

(Karol Darwin)

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej, w tym klasy I - III oraz oddziały zerowe, wywiązały się wzorowo z lekcji empatii i współczucia dla „braci mniejszych”. Ponad trzy tygodnie trwała zbiórka żywności, koców oraz zabawek dla zwierząt ze „Stowarzyszenia Milejów”. Akcja zakończyła się ogromnym sukcesem.

Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w stowarzyszeniu, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce karmy. Organizatorem i koordynatorem akcji była pani Wioletta Jakubaszek oraz pani Magdalena Roczon.  Cieszymy się, że tak wielu uczniów odpowiedziało na nasz apel i wzięło udział w  akcji .

Bardzo zależało nam na tym, by dzieci uczyły się odpowiedzialności, wrażliwości na potrzeby innych. Aby nie były obojętne na los pokrzywdzonych, których wokół nas nie brakuje. Całe grono pedagogiczne naszej szkoły jest pod ogromnym wrażeniem zaangażowania dzieci, które nie szczędziły sił i determinacji w zbiórce dla pokrzywdzonych przez los zwierząt ze stowarzyszenia.

Los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny dzieciom z naszej szkoły, to wiemy na 100%. Dlatego dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom i rodzicom za włączenie się w zorganizowaną akcję charytatywną. Dzielenie się tym co mamy, to dobra postawa, z  której egzamin nasi uczniowie zdali na szóstkę!

Opr. Wioletta Jakubaszek

MICROSOFT 365

ODKRYJ KSIĄŻKI

MOL NET+

KURATORIUM

CLASSROOM

E-DZIENNIK

REALIZUJEMY PROGRAMY

Projekt Erasmus+
„Już dziś zaplanuj swój sukces”
Program Centrum Mistrzostwa Informatycznego
Aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie
Program SuperKoderzy
Robotyka i programowanie.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Szkoła Odkrywców Talentów
Tytuł Ministerstwa Edukacji Narodowej.