Start

Tłusty czwartek to w naszej szkole najlepszy termin na Paradę Postaci Literackich i Filmowych. Barwny korowód przemierzający od kilku lat szkolne korytarze jest sygnałem kończącego się karnawału i okazją dla wszystkich do chwilowej zmiany wyglądu, a także często osobowości,  i wcielenie  się w postać swojego ulubionego bohatera.Parada corocznie cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów naszej szkoły toteż organizatorki - nauczycielki biblioteki mimo istniejących ograniczeń postanowiły taką imprezę zorganizować. Ze zrozumiałych powodów VI tegoroczna Parada odbyła się w innej formie. Uczniowie klas 4-8 zostali zaproszeni do wirtualnych prezentacji swoich ulubionych bohaterów, natomiast dzieci z klas 1-3 zamiast paradować po szkolnych korytarzach zamieniły swoje sale lekcyjne w  niezwykłe krainy, które stały się tłem do prezentacji postaci z wybranej przez uczniów książki. Na swoje niezwykłe spotkania zaprosiły dyrekcję i nauczycielki biblioteki (tym razem Eskimoskę i papugę Zbigniewa) aby przeczytały im fragmenty ulubionej książki lub obejrzały przygotowane przez dzieci przedstawienie. Wszystkim prezentacjom towarzyszyły konkursy, zabawy i zajęcia edukacyjne związane z wybraną książką. Nie zabrakło też pączków - wiadomo, tłusty czwartek.

Bardzo ciekawie zaprezentowali się też starsi uczniowie, którzy wykorzystując platformę Classroom nadesłali zdjęcia i filmy w swoich ulubionych stylizacjach. Co prawda była to tylko namiastka prawdziwej parady, której towarzyszą niezwykłe emocje i zabawa, ale tradycji stało się zadość. VI Parada Postaci Literackich i Filmowych została już odnotowana w naszych kronikach.

Wszystkim uczniom i nauczycielom dziękujemy za kreatywność, zaangażowanie, fantastyczne pomysły i uśmiechy w tych trudnych czasach.


 

Ach, co to był za dzień!!!

Parada Postaci Literackich i Filmowych w klasie II b

Od kilku lat w naszej szkole, w tłusty czwartek, organizowana jest Parada Postaci Literackich i Filmowych. Również i w tym roku hucznie obchodziliśmy to święto. Przypomniało nam ono o tym, jak ważne są bajki i że warto do nich wracać, bo to właśnie dzięki nim nasza wyobraźnia „pracuje na najwyższych obrotach.”

Tego dnia nasza klasa zamieniła się w zaczarowaną krainę, w której postaci z bajki pt. „Shrek” miały możliwość uczestniczenia w wielu ciekawych przedsięwzięciach, m.in. w konkursie na najładniejszą kreację czy w sesji fotograficznej. Odbył się również bajeczny pokaz mody, któremu towarzyszył dobry humor
i wyśmienita zabawa. Dzieci przystroiły salę lekcyjną wykonanymi własnoręcznie plakatami, na których uwiecznione zostały bajkowe postacie. Sprawdzały swoją wiedzę z zakresu znajomość treści bajki, biorąc udział w zabawach i konkursach przygotowanych przez wychowawcę na ten temat.

Tego dnia odwiedziły nas Panie z biblioteki szkolnej. Pani Katarzyna Szymańska przeczytała uczniom fragment dialogu Shreka i Osła, zachęcając dzieci do dokończenia dalszego ciągu rozmowy przyjaciół. Chętni uczniowie odpowiadali na pytania:

-Dlaczego wybrali właśnie tę bajkę?

-Która część przygód głównego bohatera podobała im się najbardziej i dlaczego?

-Czy chcieliby, chociaż na chwilę, przenieść się w świat głównego bohatera?

Zadaniem dzieci było również odgadnięcie tytułu baśni na podstawie skojarzeń, podanie prawidłowego rozwiązania zagadek i poprawne ułożenie puzzli. Największą popularnością cieszyła się gra dydaktyczna "Shrek i jego przyjaciele". Obejrzeliśmy także fragment omawianej bajki.

Następnie „klasowa rodzinka” Shreka z okazji tłustego czwartku wzięła udział w degustacji pączków przygotowanych przez rodziców. Wśród najmłodszych uczniów został przeprowadzony konkurs na najciekawszą stylizację związaną z wybraną bajką.

Ten dzień był pełen wrażeń i na pewno długo pozostanie w naszej pamięci. Uczniowie z wielką chęcią deklarowali uczestnictwa w kolejnych edycjach tego święta.

Opr. Beata Słomka

 

OFFICE 365

ODKRYJ KSIĄŻKI

MOL NET+

KURATORIUM

CLASSROOM

E-DZIENNIK

REALIZUJEMY PROGRAMY

,,AI Schools and Academy”
Innowacyjny program z zakresu sztucznej inteligencji.
Projekt Erasmus+
„Już dziś zaplanuj swój sukces”

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

NASZE SUKCESY

Szkoła Promująca Zdrowie
Krajowy Certyfikat
Szkoła Odkrywców Talentów
Tytuł Ministerstwa Edukacji Narodowej.