images/newsy/sp4/slajd/jubileusz1.gif

W roku szkolnym 2020/2021 Szkoła Podstawowa nr 4 w Łęcznej jest partnerem w realizacji grantu CMI, w ramach którego zostało utworzone koło informatyczne dla uczniów.

Centrum Mistrzostwa Informatycznego (CMI) to ogólnopolski projekt grantowy, którego celem jest podniesienie kompetencji kadry dydaktycznej oraz aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie. Od września 12-osobowa grupa uczniów z klas VI - VII naszej szkoły bierze udział w bezpłatnych zajęciach pozalekcyjnych. Tematyka koła informatycznego jest dość urozmaicona, jednak głównie nauka dotyczy zagadnień algorytmiki i programowania. Obecnie zajęcia odbywają się zdalnie a uczniowie z zapałem doskonalą swoje umiejętności programistyczne oraz poznają nowe języki i techniki programowania. W trakcie zajęć mają możliwość zapoznania się z różnymi sposobami rozwiązywania zadań i problemów metodami algorytmicznymi.

Warto podkreślić również, iż w ramach projektu w II semestrze szkoła otrzyma pakiet 3 robotów do współpracy z tabletami i komputerami, które będą służyć uczniom naszej szkoły i uatrakcyjnią zajęcia informatyczne. Dodatkowo poprzez realizację grantów projektowych nauczyciel zdobędzie wiedzę niezbędną do prowadzenia zajęć z wykorzystaniem mikrokontrolerów.

Dzięki udziałowi w  projekcie: „Centrum Mistrzostwa Informatycznego” uczniowie SP 4 uczestniczący w zajęciach w ramach kół informatycznych będą mieli nie tylko możliwość rozwoju swoich zainteresowań i talentów, ale również szansę na wykorzystanie i sprawdzenie swojej wiedzy w zawodach algorytmicznych i projektowych.

Uczennica Martyna Kaźmierczyk z kl. VI b wzięła udział w ogólnopolskim konkursie matematyczno-informatycznym InstaLogik dla uczniów klas 4-8 SP i zakwalifikowała się do kolejnego etapu. Drugi etap będzie trwał 90 minut i odbędzie się jeszcze w grudniu. Życzymy sukcesu. Konkurs organizowany jest przez Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, publiczną placówkę doskonalenia nauczycieli pod honorowym patronatem Wydziału Matematyki Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.

Szkolnym koordynatorem projektu i prowadzącym zajęcia jest p. Witold Muszyński.

Projekt, którego partnerami są Politechnika Łódzka, Politechnika Warszawska oraz inne prestiżowe uczelnie, współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020.

MICROSOFT 365

ODKRYJ KSIĄŻKI

MOL NET+

KURATORIUM

CLASSROOM

E-DZIENNIK

REALIZUJEMY PROGRAMY

Projekt Erasmus+
„Już dziś zaplanuj swój sukces”
Program Centrum Mistrzostwa Informatycznego
Aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie
Program SuperKoderzy
Robotyka i programowanie.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Szkoła Odkrywców Talentów
Tytuł Ministerstwa Edukacji Narodowej.