images/newsy/sp4/slajd/jubileusz1.gif

Szanowni Rodzice,
w celu realizacji zapisów rozporządzenia MEN z dnia 20 marca 2020r. w sprawie szczegółowych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 określam sposoby i tryb realizacji zadań Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej w okresie czasowego ograniczenia jej funkcjonowania:

1. Od 25 marca 2020r. wszyscy nauczyciele realizują podstawę programową poszczególnych zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
2. Obowiązuje dotychczasowy tygodniowy obowiązkowy wymiar godzin zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych (nauka jest obowiązkowa, ale nie oznacza to, że uczeń musi spędzać przed komputerem liczbę godzin wynikającą z planu lekcji).
3. Nauczyciele realizują także, w miarę możliwości, przyznane zajęcia rewalidacyjne i korekcyjno – kompensacyjne.
4. Nauczyciele podczas realizacji tygodniowego zakresu treści nauczania uwzględniają w szczególności:
a) równomierne obciążenie uczniów w poszczególnych dniach tygodnia,
b) zróżnicowanie zajęć w każdym dniu,
c) możliwości psychofizyczne uczniów podejmowania wysiłku umysłowego w ciągu dnia,
d) łączenie przemienne kształcenia z użyciem monitorów ekranowych i bez ich użycia,
e) ograniczenia wynikające ze specyfiki zajęć.
5. Nauczyciele określają sposoby monitorowania postępów uczniów oraz sposób weryfikacji ich wiedzy i umiejętności, w tym również informowania uczniów lub rodziców o postępach w nauce, a także uzyskanych przez nich ocenach.
6. Wychowawcy i nauczyciele oddziałów przedszkolnych i edukacji wczesnoszkolnej informują rodziców o dostępnych materiałach i możliwych formach ich realizacji przez dziecko lub ucznia w domu.
7. Nauczyciele klas IV – VIII obowiązkowo na platformie Classroom tworzą zajęcia ze swojego przedmiotu dla każdego oddziału oddzielnie, informując uczniów/rodziców.
8. Konsultacje dla uczniów mogą odbywać się za pomocą platformy Classroom, zaś konsultacje z rodzicami – przy użyciu dziennika elektronicznego. Termin konsultacji ustalają nauczyciele.
9. Nauczyciele dokumentują swoją pracę w dzienniku elektronicznym, wpisując tematy zajęć oraz oceny uzyskane przez uczniów.
10. Pedagog szkolny, psychologowie, wychowawcy, nauczyciele świetlicy i biblioteki, pedagodzy specjalni, logopeda udzielają konsultacji, wsparcia i porad uczniom i ich rodzicom.
11. Przekazywanie przez nauczycieli materiałów do pracy dla uczniów odbywa się tylko w godzinach 8:00 – 15:00. Jeśli warunki techniczne uniemożliwiają nawiązanie kontaktu w tych godzinach, materiały mogą być przesyłane w godzinach późniejszych.
12. Nauczyciele i uczniowie obowiązkowo pracują na platformie Classroom. Nauczyciele mogą korzystać z materiałów zamieszczanych na stronach MEN, CKE, OKE, wykorzystywać programy publicznej telewizji i radiofonii. LINKI DO W/W ZASOBÓW BĘDĄ ZAMIESZCZAĆ DLA UCZNIÓW TYLKO NA PLATFORMIE CLASSROOM.

Szanowni Państwo,
działamy w szczególnych, skrajnych warunkach. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć,  jak będzie rozwijała się sytuacja w kraju i jak długo ona potrwa. Apelujemy zatem o wspomaganie siebie nawzajem, współpracę oraz o rozwagę. Jednocześnie dziękujemy Państwu za wyrozumiałość i wspomaganie nauczycieli. Zdajemy sobie sprawę, że mierzymy się z nowymi wyzwaniami i trudną sytuacją, ale mamy też nadzieję, że uda nam się wypracować wspólnie takie metody i formy pracy oraz współpracy, które będą korzystne dla naszych uczniów i dogodne dla Państwa.

MICROSOFT 365

ODKRYJ KSIĄŻKI

MOL NET+

KURATORIUM

CLASSROOM

E-DZIENNIK

REALIZUJEMY PROGRAMY

Projekt Erasmus+
„Już dziś zaplanuj swój sukces”
Program Centrum Mistrzostwa Informatycznego
Aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie
Program SuperKoderzy
Robotyka i programowanie.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Szkoła Odkrywców Talentów
Tytuł Ministerstwa Edukacji Narodowej.