images/newsy/sp4/slajd/jubileusz1.gif

20 lutego 2020 roku uczniowie z naszej szkoły mogli uczestniczyć w dorocznej paradzie organizowanej od kilku lat tradycyjnie w tłusty czwartek. Parada Postaci Literackich i Filmowych to święto literatury, filmu i biblioteki.

Podkreślamy ich znaczenie w naszym życiu, mamy okazję przedstawić nasze gusty i upodobania przebierając się za ulubionego bohatera lub też, co także zdarza się często, wylansować  panujące obecnie w tym zakresie trendy.

Tegoroczną paradę, także już tradycyjnie połączono z konkursami i wystawami. W tym roku nauczycielki biblioteki zaprezentowały społeczności szkolnej zbiory w dwóch tematycznych wystawach; były to: Biblioteka i Wielcy Ludzie oraz Biblioteka i Jan Paweł II. Wystawa dotycząca Jana Pawła II związana jest z realizowanym w szkole projektem edukacyjnym zaplanowanym w szkole z okazji zbliżającej się 100 rocznicy urodzin wielkiego Polaka, Patrona naszej szkoły. Z Patronem związany był także quiz organizowany przez Samorząd Uczniowski oraz „akcja karteczkowa” odbywająca się pod hasłem: Chcę się nauczyć od Jana Pawła II… Każdy uczeń mógł sprawdzić swoją wiedzę o Polaku - Papieżu lub zapisać na kolorowej karteczce czego chciałby się nauczyć od Patrona szkoły i zamieścić ją na tablicy. Wypowiedzi uczniów, szczególnie tych młodszych często były bardzo zaskakujące.

Głównym wydarzeniem tego dnia była jednak parada. Wszyscy przebrani uczniowie podczas dużej przerwy zgromadzili się na korytarzu obok biblioteki by pod przewodnictwem pana dyrektora Sławomira Winiarskiego (tym razem słynnego iluzjonisty Eisenheima) oraz pani dyrektor Anny Góreckiej (Czarownicy z Eastwick) wyruszyć korytarzami szkoły na prezentacje postaci. Wesoły korowód mogli podziwiać zarówno nauczyciele, jak uczniowie z klas 4-8, którzy nie zdecydowali się na udział w paradzie. Kulminacyjnym punktem parady była prezentacja postaci na hali sportowej. Każdy uczeń mógł się przedstawić i uzasadnić swój wybór lub zapoznać widzów z wykreowaną  przez siebie postacią.

Na wszystkich uczestników imprezy czekały słodkie upominki, których sponsorem była Rada Rodziców.

Imprezę zorganizowały nauczycielki biblioteki: Katarzyna Szymańska (Winnetou) i Grażyna Iwanek (Ligia z Quo vadis) oraz opiekunka Samorządu Uczniowskiego Monika  Książek - Murawska (Myszka Minnie) przy wsparciu Elżbiety Gładosz (Ernesto de la Cruz z filmu Coco) a także liczna grupa uczniów z SU.

opr. Katarzyna Szymańska

Autorzy zdjęć:

• Filip Cender kl. 6c
  • Michał Dygulski kl. 6c
  • nauczycielki biblioteki

Więcej zdjęć dostępnych jest w classroomie po zalogowaniu - wejdź...

MICROSOFT 365

ODKRYJ KSIĄŻKI

MOL NET+

KURATORIUM

CLASSROOM

E-DZIENNIK

REALIZUJEMY PROGRAMY

Projekt Erasmus+
„Już dziś zaplanuj swój sukces”
Program Centrum Mistrzostwa Informatycznego
Aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie
Program SuperKoderzy
Robotyka i programowanie.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Szkoła Odkrywców Talentów
Tytuł Ministerstwa Edukacji Narodowej.