Start

Małgorzata Strzałkowska to jedna z najbardziej poczytnych współczesnych pisarek dla dzieci. Początkowo najbardziej znana była z wierszy łamiących języki (stąd tytuł konkursu) oraz fantastycznej zabawy słowem.

  Potem napisała wiele pięknych i edukacyjnych, często zabawnych książeczek dla dzieci. Choć biblioteka szkolna od lat gromadzi w swych zbiorach książeczki autorki, nauczycielki biblioteki uznały, że należy dzieciom przybliżyć twórczość pani Małgorzaty i zachęcić większą liczbę czytelników do sięgania do tych pozycji.

W regulaminie konkursu głośnego czytania zapoznano dzieci z  opowieścią o p. Małgorzacie i zachęcono nauczycieli do przeprowadzenia klasowych eliminacji, toteż 7 listopada na konkursie w bibliotece spotkali się najlepsi - 33 reprezentantów klas 1-3 z naszej szkoły. Pogodna  twórczość pisarki i kolejne czytane utwory sprawiły, że wszystkie dzieci odczuły ciepły, przyjazny klimat konkursu. Wszystkie też zostały uhonorowane pamiątkowymi dyplomami i książeczkami, natomiast jury w składzie: Jadwiga Ćwirko- bibliotekarka, Anna Gruszczyńska i Monika Książek – Murawska – nauczycielki z naszej szkoły oraz Julia Pieniak przewodnicząca SU, postanowiło szczególnie wyróżnić po jednym przedstawicielu z każdego pionu klas. I tak w klasach pierwszych na szczególną uwagę jury zasłużył – Nathaniel Baczewski z kl. 1C, w klasach drugich – Seweryn Pietraś  z kl. 2D a w trzecich - Helenka Słowik z  kl. 3E. Uznano jednak, że wszyscy uczestnicy zaprezentowali się wspaniale i oprócz pamiątek zasłużyli na wielkie brawa.

Organizatorkami konkursu były nauczycielki biblioteki: Katarzyna Szymańska i Grażyna Iwanek. Fundatorem nagród była Rada Rodziców, a zdjęcia podczas konkursu wykonał uczeń z klasy 6 B - Kacper Krupa pod opieką p. Witolda Muszyńskiego.

 

OFFICE 365

ODKRYJ KSIĄŻKI

MEN

KURATORIUM

CLASSROOM

E-DZIENNIK

REALIZUJEMY PROGRAMY

,,AI Schools and Academy”
Innowacyjny program z zakresu sztucznej inteligencji.
Projekt Erasmus+
„Już dziś zaplanuj swój sukces”

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

NASZE SUKCESY

Szkoła Promująca Zdrowie
Krajowy Certyfikat
Szkoła Odkrywców Talentów
Tytuł Ministerstwa Edukacji Narodowej.