R. szk. 2017/2018

,,Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Słowa W. Szymborskiej stały się mottem szkolnego konkursu ,,Rozczytana klasa”.

,,Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Słowa W. Szymborskiej stały się mottem szkolnego konkursu ,,Rozczytana klasa”. Główne cele konkursu: rozwijanie pasji i zainteresowań czytelniczych oraz popularyzacja wartościowej literatury zostały osiągnięte. Uczniowie chętnie i często odwiedzali szkolną bibliotekę wraz z wychowawcami, a nawet rodzicami. Na zajęciach realizowali różnorodne formy pracy z książką. W większości klas powstały kąciki czytelnicze z uczniowską biblioteczką. Zespoły klasowe, których średnia wypożyczeń przypadająca na jednego ucznia była najwyższa, zwyciężyły. Jednocześnie zostali nagrodzeni najlepiej czytający uczniowie naszej szkoły. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Wyniki konkursu

1 miejsce klasa 3 A    wych. Małgorzata Makara

2 miejsce klasa 3 C    wych. Maria Olech

3 miejsce klasa 1 D   wych. Elżbieta Polak

 

Najlepiej czytający uczniowie:

 1. Wiktoria Szczęsna 3A
 2.  Nikola Korecka 3C
 3.  Antoni Michał Rodzik 3A
 4.  Wiktoria Mazurkiewicz 3C
 5.  Lena Mazurek 3C
   Milena Anna Kisielewska 3C
 6.  Amanda Mazurek 2B
 7.  Alan Aftyka 1A
   Alicja Ciechomska 5A
 8. Karolina Bicz 3A
  Nela Surowiec 3C
  Wiktor Piotr Bondos 3E
 9. Maria Walatek 1D
 10. Izabela Gadzicka 3E
   Kaja Drożyńska 3C
   Wiktor Rabczewski 3D

 

A oto wypowiedzi uczniów - laureatów konkursu:

W zdobyciu 1 miejsca pomogło nam utworzenie Klubu Przyjaciół Bratka i biblioteczki klasowej z zaprenumerowanymi czasopismami „Świerszczyk”, „Kumpel” i „Przyjaciele z Zielonego Lasu”. Czytanie wybranych przez siebie tekstów okazało się całkiem przyjemne, a cotygodniowy trening uczynił z nas mistrzów. Pomógł też Klasowy Konkurs Czytelniczy „Pociąg do lektur”. Co miesiąc sprawdzamy, kto przeczytał więcej niż 3 książki, a wspomagają i kontrolują nas rodzice. Od początku tego roku szkolnego bierzemy udział w innowacji czytelniczej pt. ,, Słucham, czytam, myślę - rozwijam zainteresowania”.

                                                                                                                                            Klasa 3 A

Cieszymy się bardzo z naszego sukcesu! Już od klasy 1 i nie tylko, codziennie czytamy przed snem. Większość z nas zna wiele ciekawych książek w szkolnej bibliotece. Polecamy sobie je wzajemnie. 

                                                                                                                                            Klasa 3 C

Nasza klasa realizuje projekt ,,Lubimy czytać” we współpracy z rodzicami i bibliotekami, nie tylko naszą szkolną! Systematycznie uczestniczymy także w ,,treningu szybkiego czytania”. Cieszymy się, że już potrafimy samodzielnie czytać i …  czytamy!

                                                                                                                                            Klasa 1 D