R. szk. 2020-2021

To najważniejsze święto dla Polaków, godne uczczenia i wszelkich honorów! Ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju i na świecie, obchody nie mogą być wspólne, ale we własnych klasach, toteż nie zapomnieliśmy o tej lekcji historii. Klasa IId i IIc przygotowała projekt edukacyjny „Dumni z ojczyzny". W ramach projektu dzieci recytowały wiersze patriotyczne, wspólnie zaśpiewały hymn narodowy, zrobiły karty pracy o tematyce patriotycznej, przeprowadziły pokaz mody patriotycznej, zatańczyły poloneza i krakowiaka, wykonały herb miasta Łęczna i odwiedziły nasz szkolny kącik poświęcony patronowi szkoły Janowi Pawłowi II. Wychowawczynie opowiedziały dzieciom o bohaterach tamtych czasów, o tajnych szkołach i potędze miłości do Ojczyzny.

Pamiętajmy o tym święcie i o ludziach, którym je zawdzięczamy!

Chwała bohaterom!

Opr. E. Żelechowska, M. Olech