R. szk. 2019/2020

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?

Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy?

Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać.

ks. Jan Twardowski.

Uroczystość Jasełek od wielu lat wpisana jest do kalendarza uroczystości organizowanych w naszej szkole. W tym roku postanowiłyśmy zorganizować tę uroczystość  w świetlicy, wśród najmłodszych uczniów, integrując przy tym dom rodzinny i szkołę, wprowadzając nastrój świąteczny oraz prezentując rodzicom umiejętności aktorskie i wokalne ich pociech. „Jasełka świetlicowe” odbyły się 18.12.2019 o godzinie 14.00 na holu obok sali 121. Na przedstawieniu pojawił się także pan dyrektor Sławomir Winiarski, który w skupieniu podziwiał kunszt aktorski najmłodszych w szkole aktorów.

Opracowaniem scenariusza zajęła się p. Wanda Samborska i p. Wioletta Jakubaszek. Realizację przeprowadziła  p. Wioletta Jakubaszek ze swoja grupą świetlicową, w skład której wchodzi klasa IA i IB oraz p. A. Spytek z grupą świetlicową, składającą się z uczniów z klas: IC, 2A, 2B, 2C, 2D. Dekorację przygotowały panie:  I. Kiełbasa, M. Mizur- Lachowska, E. Karasińska, A. Batyra. Stroną techniczną zajął się niezastąpiony p. Andrzej.

Jasełka to uroczystość niezwykle nastrojowa i w taki też sposób przebiegła ona w tym roku w naszej świetlicy. Przedstawienie zakończyło się wspólnym kolędowaniem. Każda z grup świetlicowych przygotowała swoją kolędę, która została odśpiewana wspólnie z młodymi aktorami, zebranymi gośćmi, rodzicami, nauczycielami. Przy zgaszonym świetle, śpiewając kolędy nie było na sali osoby, która nie uległaby magii… jakiej? Magii świąt… I oby została w każdym z nas jak najdłużej...

Opracowała: W. Jakubaszek