R. szk. 2019/2020

Temat przewodni zajęć to: ,, Po drugiej stronie lustra - świat fantazji i baśni”. Uczniowie mieli doskonałą okazję do nauki nowych umiejętności i poznania podstawowych pojęć z automatyki, robotyki i informatyki. Klasa została podzielona na zespoły, każdy zespół budował własną konstrukcję z klocków lego zasilaną bateriami, a następnie mali inżynierowie samodzielnie ożywiali swoje roboty za pomocą prostego programowania obrazowego. Dzieci zapoznały się także ze znanymi dziełami sztuki z różnych dziedzin twórczości inspirowanych wyobraźnią artystów.

Na zakończenie opisywały swoje budowle oraz dzieliły się wrażeniami po obejrzeniu wszystkich prac. Było ciekawie, a zgodna współpraca w grupach przyniosła wspaniałe efekty.

Opr.: Ewa Żelechowska