R. szk. 2019/2020

Zaczęli zwiedzanie od Ośrodka Hiperbarii, gdzie mieli okazję obejrzeć komorę hiperbaryczną, a także dowiedzieć się, jak ważne jest jej stosowanie w leczeniu. Świetnie bawili się na oddziale rehabilitacji korzystając z bieżni i trampoliny. Jednak rehabilitanci wykonują tam ciężką pracę dla poprawy zdrowia chorego. Obejrzeli również pracownię tomografii komputerowej i dowiedzieli się na czym polega praca radiologa. Zwiedzili także oddział ratunkowy, zobaczyli jakim sprzętem posługują się lekarze i pielęgniarki, dowiedzieli się jak udzielać pierwszej pomocy i reagować, widząc wypadek. W sali konferencyjnej czekała na dzieci niespodzianka, przez mikroskop mogły obejrzeć prawdziwe bakterie. Teraz już nikt nie będzie ociągał się z myciem rąk przed każdym posiłkiem. Przed samym końcem wycieczki uczniowie zapytali lekarza co trzeba zrobić, by wykonywać ten zawód. W skrócie odpowiedź brzmiała: UCZYĆ SIĘ, UCZYĆ SIĘ, UCZYĆ SIĘ I DUŻO CZYTAĆ. Może akurat jakiś z uczniów zwiedzał swoje przyszłe miejsce pracy...

Opr. A. Stacharska