R. szk. 2019/2020

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: Leszek Włodarski – burmistrz Łęcznej, Andrzej Grzesiuk – wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, Artur Radko- kierownik Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli w Łęcznej, ks. Andrzej Lupa – proboszcz Parafii św. Barbary w Łęcznej, Ireneusz Kasprzak – Przewodniczący Rady Rodziców oraz przedstawiciele łęczyńskich placówek oświatowych.

Zanim pierwszaki zostały przyjęte do grona uczniów musiały wykazać się umiejętnościami i wiedzą z zakresu ekologii, zdrowego stylu życia, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wiedzy o własnej ojczyźnie, zasad zachowania się w szkole,  śpiewu i recytacji. Udowodniły też, że  znają „Katechizm polskiego dziecka”. Występy dzieci spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem i zostały nagrodzone gromkimi oklaskami.

Po zakończeniu części artystycznej nastąpił akt ślubowania. Wprowadzono sztandar szkoły i wszyscy pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie. Następnie odbyło się  pasowanie każdego dziecka na ucznia Szkoły Podstawowej Nr 4 w Łęcznej symbolicznym ołówkiem. Pierwszakom wręczone zostały legitymacje oraz prezenty ufundowane przez Radę Rodziców.

Uroczystość zakończyła się pamiątkowymi zdjęciami i słodkim poczęstunkiem w klasach przygotowanym przez rodziców.

Zdjęcia wykonali:

Mikołaj Jaszuk i Kacper Marcinek z kl. VIII C pod kierunkiem p. Witolda Muszyńskiego