Uczniowie mieli możliwość obejrzenia w budynku muzeum wystawy stałej krzemienia. Największe wrażenie zrobił moment zwiedzania kopalni, gdzie było dość chłodno (ok. 9 stopni). Wszyscy z fascynacją oglądali krzemienie pasiaste, wystające ze skały, które miały różne kształty i świetnie wyróżniały się na tle białych ścian z wapienia. Podziwiali też zrekonstruowaną osadę neolityczną. Następnym punktem wycieczki była wizyta w Ćmielowie - Żywym Muzeum Porcelany. Uczestnicy wycieczki brali udział w  w pokazie produkcji porcelany, podziwiali też wystawę starej porcelany, galerię sztuki współczesnej van Rij oraz  galerię ikon i obrazów. Nadeszła chwila powrotu, bardzo szybko minął czas.

Ostatnim punktem, najbardziej wyczekiwanym po tak fascynującej wycieczce był McDonald’s. Zmęczeni, ale najedzeni, pełni wrażeń, z uśmiechami na twarzach wszyscy wrócili wieczorem do domu.

Uczniowie klasy V a i V d