Finał XXII Powiatowego Turnieju Rowerowego o Puchar Burmistrza odbył się 11 maja 2023 r. w hali widowiskowo-sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej.
W uroczystym otwarciu turnieju uczestniczyli zaproszeni goście:

• Pan Mirosław Wójcik – Wicekurator Kuratorium Oświaty w Lublinie,
  • Pani Renata Bielecka – Dyrektor Woj. Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie,
  • Pan Włodzimierz Bobowski – Prezes ZO Polskiego Związku Motorowego w Lublinie,
  • Pan Leszek WłodarskiBurmistrz Łęcznej,
  • Pan Artur RadkoKierownik Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli w Łęcznej,
  • Pan Andrzej Roczon – Przewodniczący Rady Rodziców w Szkole Podstawowej nr 4 w Łęcznej.

Głównym celem turnieju było działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa młodzieży szkolnej poprzez popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

Do turnieju przystąpiło 48 drużyn z 8  szkół podstawowych z powiatu łęczyńskiego. Skład imienny drużyn został wyłoniony w wyniku  szkolnych eliminacji.  W czasie imprezy uczniowie musieli się wykazać wiedzą teoretyczną ze znajomości  przepisów ruchu drogowego, umiejętnością udzielania pomocy przedmedycznej, jazdą w miasteczku ruchu drogowego oraz jazdą rowerem na specjalnie przygotowanym torze przeszkód. Test został opracowany i przeprowadzony przez policję, zaś tor przeszkód przygotował pan Jacek Grzegorczyk. Koordynatorem turnieju był pan Witold Muszyński.

WYNIKI:
Drużynowo w I kategorii wiekowej (10 – 12 lat)

• I miejsce i puchar burmistrza – Szkoła Podstawowa nr 4 w Łęcznej - drużyna w składzie: Natalia Ryć, Alicja Talar, Konrad Królikowski, Seweryn Pietraś a opiekunem był Pan Waldemar Jagiełło.
  • II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej
  • III miejsce - Szkoła Podstawowa w Świerszczowie

Drużynowo w II kategorii wiekowej (13 lat i starsi)

•  I miejsce i puchar burmistrza – Szkoła Podstawowa nr 4 w Łęcznej - drużyna w składzie: Szymon Łukasik, Mikołaj Mróz, Witold Zając a opiekunem był Pan Waldemar Jagiełło.
  • II miejsce - Szkoła Podstawowa w Cycowie
  • III miejsce - Szkoła Podstawowa w Ostrówku oraz Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej

Indywidualnie:

- w kategorii dziewcząt

• I miejsce i puchar burmistrza – Klaudia Czarnecka z Szkoły Podstawowej w Świerszczowie

- w kategorii chłopców

• I miejsce i puchar burmistrza – Seweryn Pietraś ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej

Do finału wojewódzkiego XLIV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zakwalifikowały się 2 drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 4.

Komplet wyników Turnieju:

• I kategoria wiekowa (10 – 12 lat) - pobierz