R. szk. 2018/2019

W naszym najbliższym otoczeniu często spotykamy osoby z niepełnosprawnościami. W tym miesiącu, w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego ,,Emocja”, uczniowie klasy 2A  rozmawiali na temat niepełnosprawności oraz empatii. Dzieci nauczyły się, że do każdego człowieka należy odnosić się z szacunkiem. Niezależnie od tego czy jest to człowiek zdrowy, czy z niepełnosprawnością. Okazało się, że w sąsiedztwie naszych uczniów mieszkają osoby posługujące się językiem migowym. W czasie lekcji dzieci poznały  podstawowe zwroty grzecznościowe w tym języku, a także nauczyły się, jak przywitać takie osoby. Zapraszamy do obejrzenia króciutkiego filmiku, na którym nasi uczniowie prezentują podstawowe zwroty w  języku migowym.

Opr. A. Bartoszek