R. szk. 2018/2019

Piątoklasiści mieli wybrać utwór, który przeczytali, następnie zachęcić do jego przeczytania kolegów i koleżanki. Uczniowie mogli pracować indywidualnie lub w małych grupach. Przygotowali plakaty, prezentacje, a co najważniejsze wystąpili przed klasą. Okazało się, że popularnością wśród młodzieży nadal cieszy się seria książek o Harrym Potterze. Pojawiły się również utwory z kanonu lektur uzupełniających („Ania z Zielonego Wzgórza”, „Stary człowiek i morze”, „Opowieści z Narnii: Srebrne krzesło”) oraz książki dla dzieci i młodzieży („Dumbo”, „Buba! Ty łobuziaku”, „Wojownicy. Ucieczka w dzicz”, „Baśniobór”, „Dziewczynka z Szóstego Księżyca”, „Skrzynia Władcy Piorunów”, „Mama zawsze wraca”). Każda praca została oceniona i nagrodzona brawami.

Opr. Edyta Gwarda