R. szk. 2018/2019

Od strony programistycznej zajęcia związane z dniami tygodnia były dobrym pretekstem do ukazania, czym jest „pętla zawsze”. Zakodowanie trasy, która przeprowadzi robota od poniedziałku do niedzieli, następnie zapętli go w sposób ukazujący, że tygodniowy rytm jest stały i niezmienny, wymaga nie tylko znajomości kodów, ale i zadaniowego podejścia do problemu. Doskonale wpływa również na umiejętność logicznego, algorytmicznego myślenia.

Dzięki pracy z Ozobotem uczniowie klasy 1B rozwinęli swoje miękkie kompetencje  oraz z wielkim zaangażowaniem i kreatywnością stworzyli swój pierwszy program dla robota. Radości nie było końca, gdy okazało się, że wykonali zadanie bezbłędnie i odnieśli sukces.

Gratuluję  wszystkim uczniom wykonania zadania na medal, a firmie Edu Sense dziękuję za udostępnienie Ozobota.

Opr. Katarzyna Dworak