Centrum Mistrzostwa Informatycznego (CMI) to ogólnopolski projekt grantowy, którego celem jest podniesienie kompetencji kadry dydaktycznej oraz aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie. Od września 12-osobowa grupa uczniów z klas VI - VII naszej szkoły bierze udział w bezpłatnych zajęciach pozalekcyjnych. Tematyka koła informatycznego jest dość urozmaicona, jednak głównie nauka dotyczy zagadnień algorytmiki i programowania. Obecnie zajęcia odbywają się zdalnie a uczniowie z zapałem doskonalą swoje umiejętności programistyczne oraz poznają nowe języki i techniki programowania. W trakcie zajęć mają możliwość zapoznania się z różnymi sposobami rozwiązywania zadań i problemów metodami algorytmicznymi.

Warto podkreślić również, iż w ramach projektu w II semestrze szkoła otrzyma pakiet 3 robotów do współpracy z tabletami i komputerami, które będą służyć uczniom naszej szkoły i uatrakcyjnią zajęcia informatyczne. Dodatkowo poprzez realizację grantów projektowych nauczyciel zdobędzie wiedzę niezbędną do prowadzenia zajęć z wykorzystaniem mikrokontrolerów.

Dzięki udziałowi w  projekcie: „Centrum Mistrzostwa Informatycznego” uczniowie SP 4 uczestniczący w zajęciach w ramach kół informatycznych będą mieli nie tylko możliwość rozwoju swoich zainteresowań i talentów, ale również szansę na wykorzystanie i sprawdzenie swojej wiedzy w zawodach algorytmicznych i projektowych.

Uczennica Martyna Kaźmierczyk z kl. VI b wzięła udział w ogólnopolskim konkursie matematyczno-informatycznym InstaLogik dla uczniów klas 4-8 SP i zakwalifikowała się do kolejnego etapu. Drugi etap będzie trwał 90 minut i odbędzie się jeszcze w grudniu. Życzymy sukcesu. Konkurs organizowany jest przez Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, publiczną placówkę doskonalenia nauczycieli pod honorowym patronatem Wydziału Matematyki Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.

Szkolnym koordynatorem projektu i prowadzącym zajęcia jest p. Witold Muszyński.

Projekt, którego partnerami są Politechnika Łódzka, Politechnika Warszawska oraz inne prestiżowe uczelnie, współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020.