"Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce,

A duszy, jak ptakowi, świetne przypniesz skrzydła”.

Nauczycielki biblioteki w naszej szkole tradycyjnie już zapraszają dzieci do udziału w specjalnie na tę okazję przygotowanych zajęciach i konkursach. Tegoroczne, z uwagi na wiadome ograniczenia, odbywały się podczas zajęć prowadzonych online. Na zajęciach Książeczki Owieczki Czwóreczki (dla młodszych dzieci) oraz Klubu Buszujących w Półkach (dla starszych) ogłoszono konkurs fotograficzny Z książką Ci do twarzy. Zadaniem uczestników było przesłanie fotografii z ulubioną książką. Liczyła się kreatywność i kompozycja. Jak zwykle uczestnicy nie zawiedli - napłynęło ok. 30 zdjęć od uczniów w różnym wieku. Wszystkie wzbudziły zachwyt jury, dlatego też postanowiono nagrodzić i wyróżnić wszystkich uczniów. Dla uczestników nauczycielki biblioteki przygotowały pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Dzieci z oddziałów przedszkolnych otrzymały nagrody podczas zajęć, natomiast pozostałym uczestnikom nagrody wręczono poprzez szkolny paczkomat, czyli portiernię, gdzie biblioteka zostawia także do odbioru wypożyczane książki. Sponsorem nagród była nieoceniona Rada Rodziców.