R. szk. 2018/2019

14.06.2018r. odbył się w naszej szkole XXVI Przegląd Teatrów Klasowych. Jak co roku, na deskach szkolnej sceny,  uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjaliści mogli zaprezentować swoje umiejętności i zdolności aktorskie. W imprezie wzięło udział ogółem 10 zespołów klasowych.

Wśród nich mogliśmy obejrzeć następujące przedstawienia:

• „Złota Rybka, prawdziwa historia” – obsada: K. Gil, M. Gil, K. Sawicka, A. Lewczuk, A. Wójcik, A. Zielińska z kl. IV b
  • „O Czerwonym Kapturku, który nie bał się wilka” – obsada: W. Rola (IV b), O. Szafraniec i K. Mazur (IV e)
  • „Szkoła” -  obsada: A. Grzegorczyk, N. Mitrus, A. Wołos (IIIc gimn.)
  • „Sprawa dla reportera”- K. Grabowski, P. Marcinek, (IIa gimn.), A. Wojciechowska, N. Ustrzycka, W. Małyska (IIIc gimn.)
  • „Prawo jazdy” - J. Respond, K. Poźniakow i K. Ozga (IIc gimn.) Opiekunkami tych grup były panie E. Gwarda i B. Dec.
  • „Kopciuszek” -   K. Czarnucha, N. Dejko, K. Graboś, K. Hapoń, W. Lenart, J.  Michoń, J. Okoń, A.  Proć, M. Rodzik, B. Sadowski, B. Smolińska (IV a)
  • „Ojciec Chrzestny” – M. Budzyńska, E. Cieniuch, M. Grzegorczyk, D. Kamińska, H. Kusyk, M. Piekarz, M. Porębska, K. Resztak, K. Trębacz (IIIb gimn.)
    Zespoły te pracowały pod kierunkiem p. A. Knap.

• „W samolocie” - A. Gajowiak, N. Woźniak, A. Bicz (IIIc gimn.)
  • „W restauracji” - P. Jakubczak, Sz. Czuba (IIIc gimn. )
  • „Na poczcie” - P. Dąbrowska (IIIa gimn.), D. Kotowicz (IIIc. gimn.)

Trzy ostatnie scenki anglojęzyczne przygotowali uczniowie pod kierunkiem p. A. Lipińskiej.

Występujący uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe, ufundowane przez dyr. S. Winiarskiego.

W mieniu organizatorów XXVI Przeglądu Teatrów Klasowych dziękujemy  wszystkim  za udział i zapraszamy do wspólnej zabawy za rok.

Opr. Alina Knap, organizator